Wpis z mikrobloga

Jaaa, bałem się, że mnie nie przyjmą na żadną uczelnię, a jestem na dwóch i nie wiem co wybrać xDD

Ludność: Zielona Góra (100k) < Szczecin (400k)
(niższe) Ceny i (lepsze) wyposażenie mieszkań: Zielona Góra > Szczecin
Czas dojazdu z mojej miejscowości: Zielona Góra 1,5h > Szczecin 4h
Praca, raczej: Zielona Góra < Szczecin
Perspektywy: ???
(subiektywnie po przedmiotach) Sylabus: Zielona Góra > Szczecin
https://webapps.uz.zgora.pl/syl/index.php?/main/studyPlan/59695
żeby znaleźć na usz to trzeba się natrudzić, ale bardziej ekonomiczne teorie, itd.

Na uniwersytecie szczecińskim jest licencjat, a na uniwersytecie zielonogórskim inżynier. (nie wiem czym to się dokładnie różni)
Nie miałem rozszerzonej matematyki w szkole.

Poradzi ktoś? A może ktoś studiuje na jednej z nich i opowie jak to wygląda? Na internecie ciężko o opinie na temat tych kierunków.
#zielonagora #szczecin #us #usz #uz
#studbaza #matura
#studia

Co waszym zdaniem jest lepsze?

  • Informatyka i ekonometria, licen. UN. SZCZECIŃSKI 42.5% (90)
  • Inżynieria danych, inżynier UNI. ZIELONOGÓRSKI 57.5% (122)

Oddanych głosów: 212

  • 45
@Deska_o0: W sumie to na to wygląda. Ale chciałbym jakieś doświadczenie w branży zdobyć, chociaż nie jest powiedziane, że za te 2 lata (na 2 roku) nic się nie pojawi. A także czasami fajnie byłoby wyskoczyć do np. teatru, z nowo poznanymi ludźmi na piwo, pobiegać, czy coś takiego.
@izkYT: jestem po infie na UZ. Ta uczelnia nie jest jakaś super wymagająca ale swoje musisz umieć. Zdobyć fajne doświadczenie i wiedzę można jak najbardziej, uczelnia nie jest żadną przeszkodą.
W samej ZG jest kilka większych firm IT (100+ osób) oraz bardzo dużo mniejszych. Łącznie to jakieś 1,5 tysiąca etatów. I z tego co orientuję się to ssanie na nowych jest bardzo duże.
Zarobki jak zarobki - na pewno nieco niższe
@Aiwaz: Nie mam za dużej możliwości ze względu na przedmioty maturalne. We Wrocławiu głownie matematyka + fizyka. Niby mógłbym jeszcze wpłacić wpisowe na UG i UŁ, ale sam nie wiem.
@izkYT: Jeden pies, nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli musisz być gdzieś w zachodniej Polsce, to przenieś się albo do Poznania, a najlepiej do Wrocławia. Dostaję sporo ofert pracy IT z tego drugiego, z Poznania też się czasami zdarzy. Natomiast przez 6 lat pracy jako programista NIGDY nie dostałem oferty ze Szczecina czy ZG. Najważniejsze, to żeby zacząć wcześnie pracować w zawodzie, a o to ciężko, gdy w mieście w którym
@izkYT: w pierwszej chwili pomyślałem że Szczecin jest lepszy, ale tak w sumie to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w ramach kompleksowej oceny parametrycznej jednostek naukowych przyznał Wydziałowi Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego kategorię A.

Wydział uplasował się na siódmym miejscu w Grupie Wspólnej Oceny (SI1MI) składającej się z 16 jednostek naukowych. Kategorię A+ uzyskał jedynie Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu
@wrobel7: bo większość tych ofert to ogromne korpo na 500+ osób i nierzadko ponad tysiąc. To tłumaczy dlaczego ofert z Poznania jest dużo dużo mniej niż z Wrocławia.
Rynek IT w ZG jak na tej wielkości miasto jest OK.. większość miast tej wielkości w ogóle go nie ma. A tu jest i to wcale nie jedna czy dwie firemki.

W ogóle.. przecież op po studiach może wyjechac. Czy do Wrocka, czy
@p4damczyk: racja, nikt mu nie karze mieszkać po studiach tam gdzie studiował, ale imho lepiej jest gdy pierwsza robotę zaczniesz już na studiach. Sam zacząłem pracować na 3 roku i gdybym miał iść na studia jeszcze raz, to zacząłbym pracować szybciej. Z kolei prościej jest zacząć pracę w mieście w którym studiujesz bo a) pracodawcy znają uczelnię b) koledzy ze studiów mogą Ciebie polecić c) w mniejszym stopniu, ale targi pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@izkYT: ale na uzecie jak są bachanalia(iczyli ihne określenie juwenali) to się dzieje grubo na obydwu kampusach. A wyjść też jest gdzie - zuzel, kosz, kluby różne do potańczenia. Na akademikach też wcale nudno nie jest. Wieczorami jest co robić, chociaż szczecin wiadomo że większy to pewnie atrakcyjniejszy.