Wpis z mikrobloga

Jaaa, bałem się, że mnie nie przyjmą na żadną uczelnię, a jestem na dwóch i nie wiem co wybrać xDD

Ludność: Zielona Góra (100k) < Szczecin (400k)
(niższe) Ceny i (lepsze) wyposażenie mieszkań: Zielona Góra > Szczecin
Czas dojazdu z mojej miejscowości: Zielona Góra 1,5h > Szczecin 4h
Praca, raczej: Zielona Góra < Szczecin
Perspektywy: ???
(subiektywnie po przedmiotach) Sylabus: Zielona Góra > Szczecin
https://webapps.uz.zgora.pl/syl/index.php?/main/studyPlan/59695
żeby znaleźć na usz to trzeba się natrudzić, ale bardziej ekonomiczne teorie, itd.

Na uniwersytecie szczecińskim jest licencjat, a na uniwersytecie zielonogórskim inżynier. (nie wiem czym to się dokładnie różni)
Nie miałem rozszerzonej matematyki w szkole.

Poradzi ktoś? A może ktoś studiuje na jednej z nich i opowie jak to wygląda? Na internecie ciężko o opinie na temat tych kierunków.
#zielonagora #szczecin #us #usz #uz
#studbaza #matura
#studia

Co waszym zdaniem jest lepsze?

  • Informatyka i ekonometria, licen. UN. SZCZECIŃSKI 42.3% (90)
  • Inżynieria danych, inżynier UNI. ZIELONOGÓRSKI 57.7% (123)

Oddanych głosów: 213

  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@izkYT: Jak patrzyłem daaaawno temu na sylabus informatyki i eknometrii US to tam więcej było finansów, a ta informatyka taka na mocną doczepkę.

Zastanów się co chcesz robić najpierw po tych studiach i czy jest obecnie praca dla absolwentów, bo przebimbanie 5 lat dla samego papieru to słaby interes.
  • Odpowiedz
@Mazowia: i tu się mylisz. W Zielonej Górze Informatyka ma ocene wyrózniającą obok tylko kilku najlepszych uczelni w kraju. Inżynieria Danych to ten sam wydział czyli Ci sami wykładowcy.

@izkYT: inżynier to zwykle więcej praktyki/laborek... licencjat w tym wypadku to pewnie będzie więcej suchej teorii. Stałem 11 lat temu przed tą samą rozkminą i wybrałem inż. I nie żałuję.

Co do rozważań ZG vs Szczecin to ZG to bardziej 150k niż 100k. Rynek IT w ZG jak na tej wielkości miasto jest serio spory i na pewno nie będzie problemów żeby załapać się potem do spoko firmy. Wiem, bo sam w tym siedzę.
Owszem, Szczecin to pewnie większe możliwości ale powiedzmy sobie szczerze - mimo, że to wielkie miasto to nie ma nawet podjazdu do Poznania czy Wrocławia. A ZG jak na takiej wielkości miasto (duża zaleta wg mnie)
  • Odpowiedz
@izkYT jak chcesz mieć jakieś życie studenckie czy ogólnie gdzieś wychodzić w weekendy to wybierz Szczecin. Praca, wiadomo im większe miasto tym lepiej. Szczecin chyba lepszy
  • Odpowiedz
@izkYT: ja kończyłem ZUT kilka lat temu na wydziale informatyki. Na roku było kilka osób po tej Informatyce i ekonometrii Z US'u. Mówili, że tam informatyki to nie wiele jest i właśnie poszli na ZUT, kilku nawet MGR miało tam. \

O ile przedmioty związane z matymatyką/statystyką im szły to reszta to dla większości męczarnia była. Byłem na labkach z takimi to pierwszy raz na oczy widzieli C czy Visual
  • Odpowiedz
@Deska_o0: moim zdaniem ten rynek pracy w Szczecinie nie jest jakiś super, zachodniopomorskie ma spore bezrobocie. No i ma dużo dalej niż do ZG (4h vs 1.5h).
Wg mnie nie ma się nad czym zastanawiać, koledzy wyżej wyjaśnili, że inf i ekonometria to nie to co myślał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz