Wpis z mikrobloga

Siema mirki i mirabelki. Macie jakieś sprawdzone metody na usypianie małego bombla? Młoda ma 1,5 miesiąca i nie ma opcji aby zasnęła sama nie trzymana na rękach. Jak leży sama to miota nią jak szatan, a za parę chwil zaczyna się foch i płacz.
Nie mam w sumie problemu z tym że zasypia na rękach ale gorzej jest z odłożeniem jej na łóżko bo zwykle śpi max 30 minut i cała ceremonia od nowa

#dzieci #rodzicielstwo #wychowanie #madki #ojciec #dziecko
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slawomirus: może bujanie w wózku pomoże zamiast rąk?

Starzy mówili, że ze mną było podobnie, to w wieku dwóch miesięcy dostałam w tyłek i przeszło. Do dziś się boję spać, chodzę aż padnę, czasem po trzy doby. Nie polecam takiego sposobu xD
  • Odpowiedz
  • 3
@girlsjustwannahavefun byliśmy u 2 pediatrów. Mała dostaje kropelki na kolkę. Przed jedzeniem leży chwilę na brzuszku. Butelka z systemem antykolkowym. Kilka razy dziennie robimy jej masaż na brzuszek,po kąpieli masaż oliwka. Jeśli chodzi o wyplakiwanie to nie ma mowy. Mam za miękkie serce :)

@welin wózek też kilka dni działał ale teraz nie bardzo chce w nim zasnąć. Co prawda nie płacze ale nawet godzina bujania nie daje efektu
  • Odpowiedz
@slawomirus: moja księżna ma ponad 8 miesięcy i dalej usypiamy w kokonie i w kokonie ją odkładam.
Bujam się z nią na piłce, malutka jest w kokonie a jak zaśnie to sru do łóżeczka. Przeszliśmy teraz na kokon XXL co zajmuje całe łóżeczko. No nic, mam nadzieję że do 18 z tego wyrośnie XD obowiązkowo szumiś i jeszcze robię jej szzszczsz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@nikita1: nie zostawia sie placzacego noworodka samego! To niszczy jego psychike.
@slawomirus: karmisz dziecko jednoczesnie mm i odciagnietym? Probowaliscie doradcy laktacyjnego? Dziecko nie obraza sie na piers. Moze sie nie najada. Co do odkladania. To normalne, ze nie chce - naturalnym jest dla niego ssanie i sen w ramionach matki.
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemnienie tak doradca laktacyjny po porodzie i jeszcze jak mała miała 2 tyg. Nie pomogło. Żona ma dużo pokarmu. Zwykle mała nie jest w stanie zjeść wszystkiego co odciągnie żona z piersi. Ale jeśli jest potrzeba to uzupełniamy mm
  • Odpowiedz
@slawomirus: moze jakis problem ze ssaniem? Ewentualnie rozleniwiliscie ja butelka, bo takie karmienie wymaga od malucha mniej wysilku. Ja bym jeszcze sie skonsultowala.

Pamietajcie, ze zmeczone dziecko mocniej sie rozkreca i nie chce zasnac. Moze po prostu dajcie jej spac w ramionach, skoro tego potrzebuje? U nas pomagala kołyska i bujanie na nocne odlozenie. W dzien corka nadal w zasadzie nieodkladalna - siedze z nia i 3 godziny, zeby pospala
  • Odpowiedz
@nikita1: ta. Zajebista metoda na spapranie dziecku psychiki.
Metoda na wyplakiwanoe jest okrutna i krzywdząca. Nie wolno jej stosować. @slawomirus: nie slychaj nigdy takich idiotycznych rad. Dziecko potrzebuje bliskości rodzica. Brak reakcji na jego płacz może skutkować uszkodzeniem mozgu.
Takie małe dzieci potrzebują rodzica - to nie jest tak, że to my je przyzwyczajamy do bliskości i bujania.
Nie, to dorośli dla własnej wygody odbierają dziecku to, co jest dla niego ważne i co zna. Całe życie w brzuchu jest blisko matki, kołysane, więc nic dziwnego, że tego potrzebuje.
Do tego dzieci mają zupełnie inny model snu niż dorośli, co my uwazamy za problem. A trzeba to
  • Odpowiedz
@slawomirus: my jedziemy na mm od początku, po różnych mlekach różnie reagował, potem szliśmy w alergiczne i od średnio rozbitych asz skończyliśmy na mleku które nie ma w ogóle białka krowiego - wszystkie sraczki i zaparcia minęły, śpi tyle ile jest najedzony, nie płacze przy odłożeniu, potezne ulewania uspokoiły sie.. a to wszystko przeszliśmy :)
  • Odpowiedz
@slawomirus: Powiem tak, nie czytam wszystkich komentarzy, bo mi się nie chce, więc coś mogę powtórzyć. Co do mleka, to u mnie pomogło odstawienie laktozy, bo mała miała uczulenie, co wyszło dopiero w 3 miesiącu. To jest lista rzeczy, która od prawie roku ratuje mi tyłek:
Ciepła kąpiel malucha
Chusta
Spacery
Różowy
  • Odpowiedz
@slawomirus: a próbowaliście ogrzanie łóżeczka, otulenie ubraniem żony?
1,5 miesiąca to maluszek, to jest 4 trymestr, dziecko wtedy potrzebuje bliskości. Szkoda, że żona odciąga - ja wtedy usypiałam dziecko na piersi, karmiąc na leżąco i nie trzeba było przenosić.
  • Odpowiedz