Wpis z mikrobloga

  • 1144
Bóga nie ma, Jezusa też nie ma. A jeżeliby istnieli to należy im się solidny #!$%@?.

Razem z znajomymi angażujemy się w pomoc w szpitalach i ten kto był na onkologii dziecięcej nigdy w Boga nie uwierzy.

Starsze uczucie, dzisiaj mi w ramionach odeszła Kasia, 13 letnia dziewczyna, która rodzice oddali do domu dziecka jak się okazało, że choruje białaczkę

Straszne uczucie.
Grrrr

#gorzkiezale
  • 219
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mango2018:

Wiara tłumaczy również to czemu dzieci umierają

@Paula_pi: no przez ostatni kilka tysięcy lat mieli dużo czasu na wymyslenie przekonujących bajek. Jak widomo, ludzka głupota nie ma granic wiec ytrudno nie było.
  • Odpowiedz
@Strictee: Przeprowadziłam wiele osób na tamten świat i to rzadko kiedy wyglada tak jak ty to opisujesz. Większość ludzi jest pogodzona ze swoim losem, ze czas odejść, szukają spokoju. Ta panika i walka o życie jest na poczatku jak się dowiadują o chorobie ale jak przychodzi czas umierania jest inaczej bo ciało umiera powoli. Bo najpierw przestajesz jeść i pić, bo oddychanie staje się wysiłkiem, bo mięśnie bolą od leżenia. I
  • Odpowiedz
@mango2018: jeśli bóg istnieje to jest gorszy od szatana ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo ten torturuje "złych" lub kusi aby ich znaleźć, a bóg zabija i skazuje na cierpienie wszystkich i dlatego przestałem w niego wierzyć ...
  • Odpowiedz
@Paula_pi: dziecko ma umierać w bólach żeby ktoś się czegoś nauczył? Na prawdę wierzysz w to co mówisz?

To rzeczywiście rodzice 13 letniej Kasi dużo się nauczyli oddając ją do domu dziecka.

Kiedyś była taka hipoteza. Bóg stworzył świat, a więc istniał, ale umarł.
  • Odpowiedz
  • 22
@Paula_pi to wszechmogący Bóg nie mógł wymyślić innej metody na nauczenie ludzi wokół niż śmierć w męczarniach niewinnej osoby?

W sumie zrobił tak ze swoim synem więc co mu tam zależy na jakimś randkowym dziecku. Racja.
  • Odpowiedz
@mango2018: o Stary, współczuje i podziwiam. Ja od kiedy jestem ojcem, po prostu nie mogę patrzeć na krzywdę dzieci, jakichkolwiek i gdziekolwiek. Omijam takie tematy/newsy/filmy.

Fajnie, że pomagasz dzieciakom i jesteś z nimi w tym bardzo trudnym momencie. Trzymaj się ciepło!
  • Odpowiedz
@gierary_hir: @mango2018: Wiara chrześcijańska może i tak tłumaczy, że Bóg tak chciał. Np hinduska z jej karmą tłumaczy, że każdy ma duszę, ta dusza w poprzednich wcieleniach zapracowała sobie swoimi uczynkami na takie życie. Ja nie jestem chrześcijaninem ani hindusem. W karmę wierzę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mango2018: Za słaby jesteś do tej roboty, wracaj płakać do mamy, niech Cię przytuli. No chyba że to Twoja pierwsza smierć to trochę rozumiem. Ale ogarnij się szybko

Wiara tłumaczy również to czemu dzieci umierają ale jak ktoś nie wierzy to nie uwierzy i tak wiec bez sensu jest robić takie wpisy.

@Paula_pi: musisz mieć zajebiście silną psychikę xd ha tfu
  • Odpowiedz
Ja tam trochę rozumiem tę babkę tu w komentarzach. Smierć dziecka to olbrzymia tragedia, ale tak już jest i tyle. Niestety. Jednak w takich miejscach trzeba nabyć swego rodzaju znieczulicę, dla własnego dobra, bo inaczej samemu skończy się na łóżku szpitalnym w psychiatryku albo jeszcze gorzej. Codziennie ludzie się rodzą, codziennie umierają, tego nie da się zmienić ani powstrzymać.
  • Odpowiedz
Przede wszystkim moja wiara mówi, że po śmierci udajemy się do lepszego miejsca. Bez bólu, bez chorób czy problemów.

Większość ludzi jest pogodzona ze swoim losem, ze czas odejść, szukają spokoju.


@Paula_pi: Do tego warto dodać, że w sumie żałoba to nic innego jak żal nas samych, że nie będziemy mieli już kontaktu ze zmarłym. ¯\_(ツ)_/¯

Jest całkowicie zrozumiałe, że nie każdy jest w stanie obcować ze śmiercią. Ale takie osoby
  • Odpowiedz
Ja tam trochę rozumiem tę babkę tu w komentarzach. Smierć dziecka to olbrzymia tragedia, ale tak już jest i tyle. Niestety. Jednak w takich miejscach trzeba nabyć swego rodzaju znieczulicę, dla własnego dobra, bo inaczej samemu skończy się na łóżku szpitalnym w psychiatryku albo jeszcze gorzej. Codziennie ludzie się rodzą, codziennie umierają, tego nie da się zmienić ani powstrzymać.

@30062018 a ja nie rozumiem "Za słaby jesteś do tej roboty, wracaj płakać
  • Odpowiedz