Wpis z mikrobloga

  • 1144
Bóga nie ma, Jezusa też nie ma. A jeżeliby istnieli to należy im się solidny #!$%@?.

Razem z znajomymi angażujemy się w pomoc w szpitalach i ten kto był na onkologii dziecięcej nigdy w Boga nie uwierzy.

Starsze uczucie, dzisiaj mi w ramionach odeszła Kasia, 13 letnia dziewczyna, która rodzice oddali do domu dziecka jak się okazało, że choruje białaczkę

Straszne uczucie.
Grrrr

#gorzkiezale
  • 219
  • Odpowiedz
@mango2018: ciężkie emocje Tobą targają, trzymaj się tam i nie przejmuj się sprzeciwem w komentarzach. Jak ktoś obraża Twoją wiarę to normalnie rodzi się sprzeciw, ale masz taką sytuację jaką masz. Obie strony trzeba zrozumieć.. Fajnie, że pomagasz innym ludziom, szanuje w opór.
  • Odpowiedz
dzisiaj mi w ramionach odeszła Kasia, 13 letnia dziewczyna, która rodzice oddali do domu dziecka jak się okazało, że choruje białaczkę

@mango2018:
Co #!$%@?? To w takim wieku w ogóle można oddać dziecko? Przecież z automatu powinni zabrać im 50% pensji na nią, to od razu ....
hymmm, a z drugiej strony kto by chciał być z takimi starymi?
  • Odpowiedz
@korpoRator: oczywiście, że marzą Ci się wygody bo chciałbyś zeby nie było chorób, bólu i cierpienia na świecie. Chyba, że mówisz tylko u raku u dzieci ale jakim prawem śmiesz stawiać ból chorych na raka dzieci ponad te gwałcone, mordowane, torturowane? Dlaczego chore na raka nastolatka jest stawiana ponad 30 letnią kobietę albo mezczyznę? Dla nich rak to już normalność powinna być czy dopiero w wieku 50 lat?
Twoje negowanie
  • Odpowiedz
@Anaheim: Ja mogę uznać, że jeśli istnieje siła wyższa w postaci boga czy bogów to albo zupełnie los istot ich nie interesuje albo nie ma w tym nic dobrego, łaskawego i pięknego. Uważanie bóstwa za przyjaciela, anioła stróża czy opiekuna ktory słucha modlitw i pomaga ludziom to jakaś dysfunkcja umysłowa.
  • Odpowiedz
@mango2018: Przecież mogą istnieć ale nie ingerować w ludzkie życie. Takie trochę gimboateistyczne argumenty rzucasz. Te wszystkie religijne dogmaty oczywiście zostały stworzone przez ludzi, więc traktowanie ich jako argumenty przeciwko istnieniu Boga jest nieco głupie.
  • Odpowiedz
@mango2018: I znowu.

- Panie Boże...
- Słucham Aniele Archaniele
- Ludzie mówią że jesteś okrutny. Bo każesz dzieciom cierpieć. Mają raka i inne choroby a są niewinne.
- Hmm. No dobrze. Od tej pory dzieci nie będą
  • Odpowiedz
@ravenking: Skoro już raz człowiek został z raju wyrzucony to czy jest ryzyko, że po śmierci nawet jak się dostanie do raju to jest zawsze możliwość, że ten raj się urtraci? Czy w raju nadal ma się wolną wolę i jakaś dusza może nagle zmienić się w potwora i zacząć wszystkim dokuczać?
  • Odpowiedz
Wierzyć w dziadka na chmurce który z w swojej wszech ogarniającej i wielce nie podjętej miłości doświadcza ludzi bólem, torturami, chorobami, starością, śmiercią. Bo gdyby nie ten ból i cierpienie nie zrozumialbys tej jego łaskawości. No ludzie ile lat trzeba mieć aby w takie brednie wierzyć. Boga dyskwalifikuje to że bez wymyślenia niczego trudnego byłbym lepszym bogiem z jego mocą. Od razu daje każdemu hawajska. Tylko Włosi byliby smutni m reszta świata
  • Odpowiedz
@mango2018: Piszesz o pracy w onkologii i śmierci dziecja a jednocześnie wykorzystujesz tragedię dziecja żeby zaatakować ludzi wierzących. Zwłaszcza że ciężko interpretować że Bóg sprawił że rodzice oddali dziecko do domu dziecka. Więc to jest dopiero brak empatii.

Poza tym dzieci w podstawówce uczy się że jest sobie Bozia i Jezusek i Ty na takim poziomie poznania religii pozostałeś. Ludzie wierzący zazwyczaj zgłębiają swoją wiarę i rozumieją ja jako coś
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: No to w takim razie powinno to wszystko przyjść już jakiś czas temu, bo problemy głodu czy pandemii są dużo mniejsze niż miało to miejsce 200-300 lat temu i to nie dzięki modlitwie czy 'boskiej interwencji', ale dzięki nauce i postępowi.
  • Odpowiedz
@deeprest: jesteś kolejną osobą, która przedstawia Boga jako postać niczym z kreskówek albo baśni niczym dżina od życzeń. Albo dorosłeś zanim ktoś wybił Ci z głowy te dziecinady, którymi Cie nakarmili albo na siłe sprowadzasz istnienie Boga do absurdalnej postaci dziadka spelniajacego zyczenia jak sie wystarczajaco dobrze poprosi.
  • Odpowiedz
@Anaheim: To nie ja tak przedstawiam, ale cały świat ludzi wierzących. Jezus kumpel, wstawiennictwa miliona świętych, aniołki i diabełki, jakieś objawienia i ratowanie Polaków przez Maryję, pielgrzymki, święte wody, relikwie i wafelki, kupowanie odpustów i zawierzanie gospodarki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Paula_pi: ja tam plusuję Twoje wypowiedzi pod tym wpisem. Wykopki gimboateusze jak zawsze muszą napisać jak bardzo Boga w którego nie wierzą nie ma, pozostali prezentują jakąś dziwną odmianę "bambinizmu" i wyparcia ze świadomości tego że śmierć istnieje.
Nie mam pojęcia jak niby wyglądałyby szpitale i hospicja gdyby każdy rozklejał się po zgonie pacjęta, szczególnie w czasach pandemii gdzie umieralność w takich miejscach znacznie wzrosła
  • Odpowiedz