Wpis z mikrobloga

@depcioo: to samo w apce Traseo. Sprawdź czy aplikacja ma dostęp do żyroskopu i akcelerometru (jeśli to Xiaomi to domyślnie może być wyłączone) + może trzeba ją dać na whitelistę w ustawieniach oszczędzania energii (Huawei)
  • Odpowiedz
@depcioo: powiem wiecej, jak patrzy sie na jakies jazdy wieksza grupa na stravie to po wysokosci niektorzy maja nabite 5200m, gdzie srednia z trasy to 3800m. Takze rozne moga byc przyczyny.
  • Odpowiedz
@depcioo: to jest właśnie prawidłowo skalibrowany GPS który przyda się kiedy już każdy z nas będzie miał go obowiązkowo zainstalowanego w samochodzie. Dzięki temu nikt nie uniknie mandatu za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, ludzie przestaną jeździć samochodami a mati będzie miał kolejne miliardy do przepier...
  • Odpowiedz
@depcioo: Wina gpsa. Pewnie jak biegłeś koło drzew to telefon łapał za mało satelitów żeby precyzyjnie określić twoje położenie i aplikacja robiła co mogła na podstawie dostępnych odczytów co widać niekoniecznie jej się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sprawdź czy aplikacja ma dostęp do żyroskopu i akcelerometru (jeśli to Xiaomi to domyślnie może być wyłączone)


@majorponury: na androidzie nie ma przecież kontroli dostępu do żyro/akcelerometru, w Android 10 dodali uprawnienie ACTIVITY_RECOGNITION, ale ono dotyczy tylko wbudowanego mierzenia kroków, niczego więcej
  • Odpowiedz
  • 1
@Anty_Chryst teraz biegam z telefonem i mam podobnie (nie aż tak ale też nabija więcej km), kiedyś biegałem z pozyczonym polarem m600 i było tip top.
  • Odpowiedz
@depcioo:
Mi np. Endomondo świrowało bardziej kiedy grałem w PokemonGO jednocześnie i sygnał dla Endomondo był o wiele bardziej chaotyczny, może miałeś równocześnie odpalone mapy z nawigacją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@depcioo: czyli to samo właściwie.

Kiedyś pracowałem w R&D Samsunga, za czasów S6/S7, mieliśmy coś takiego jak testy porównawcze różnych anten, wydajności, niezawodności itp - porownywalismy do Apple, HTC, Huawei, LG i innych.

Po tej pracy nigdy sam nie kupię i nigdy nikomu nie polecę sprzętu innego niż Apple lub Samsung. Jeśli ktoś uważa, że kupi taniej tę samą konfigurację sprzętową, to ma rację, ale o tej samej jakości wykonania, optymalizacji i godzin testów może śmiało
  • Odpowiedz
@depcioo: masz w telefonie moduł GPS czy po prostu lokalizację? Popatrz w ustawieniach telefonu czy masz możliwość przełączenia lokalizacji z GPS na Glonas. Twój telefon pewnie zgłupiał od budynków i innych zakłóceń.
  • Odpowiedz
@depcioo: no i wszystko jasne. GPS bardzi dobrze chodzi na flagowcach, nawet starych. Nowe średniaki czy budżetowe telefony nie mają zbyt dobrych anten i odbiorników. I przyjęło się że snapdragon oraz apple robią dobre układy, a taki huawei czy mediatek już nie bardzo.
  • Odpowiedz
@depcioo: pomijając fakt że problem w telefonie/ustawieniach, to strava jest wyjątkowo kiszastą aplikacją do biegania. Społecznościowo super, ale jako apka do rejestrowania biegu - dno.
  • Odpowiedz