Wpis z mikrobloga

Dziwny jest ten świat. Wchodziłem na giełdę z wielkimi ambicjami. I do pewnego momentu się to udawało. Do pewnego momentu miałem nawet 3x tyle, z czym zaczynałem, ale potem przyszedł krach 30 lipca, 40% w dół. Na początku sierpnia udało mi się odbić, ale od tego czasu to już nieustanna jazda w dół. Nieważne w co inwestuje, zaraz leci w dół. Obecnie jestem może z 300 złotych na plusie. Coraz bardziej się zastanawiam by se odpuścić i wziąć to z czym zaczynałem.
#gielda #inwestycje #finanse
  • 16
@jedlin12: bo problemem jest nieumiejętność zadowolenia się zyskiem. W najlepszym momencie miałem 17 koła na portfelu z 35k inwestycji, trzeba było to brać i się cieszyć. Ale wtedy nie sprzedałem i robiło mi kółka 12-14, dziś sprzedałem trochę Columbusa z 5k czystego zysku, żeby na ogłoszenia wyników patrzeć z trochę lżejszym sercem, zawsze coś do przodu będzie.
@jedlin12: Zachłanność. Z tego co opowiadasz wnioskuję, że szedłeś głównie owczym pędem i nie robiłeś szczególnego researchu czy wzrost jest spekulacyjny czy organiczny. Faktycznie - jeżeli traktujesz akcje spółek jak krypto - to może nie jest robota dla Ciebie.
@Khaine: No nie wiem. W długim okresie fundamenty swoje dają. Przecież XTB też korektę ma na podstawie powrotu do fundamentów. Po prostu ludzie przyszli z kapitałem i kupują za tyle, że C/Z jest ponad 100 w wielu przypadkach. Oczywiście najwięcej zarabiają ci, którzy dobrze kalkulują przyszłe wyniki oraz ci, którzy dobrze sprzedają przy pompie. Ale ja z moimi +300% nie narzekam. Owszem, niezrealizowane, ale spaść nie spadnie, już jestem po q2
@Khaine: dodatkowo ja nie rozumiem czemu wszyscy piszą tak o tych fundamentach, skoro statystyki pokazują że inwestowanie w wartość od co najmniej 10 lat nie działa xD
@jedlin12: Mógłbym to samo napisać o sobie. Zaczynałem na początku czerwca, trafiłem trochę przypadkiem na jakąś hossę i w niecałe 2 miesiące zarobiłem na czysto 30 tys. Potem chcąc zarobić jeszcze więcej i szybciej, kupiłem parę spekulacyjnych balonów, które od jebnięcia 30 lipca przez 80% czasu są na czerwono a mój zysk stopniał o 10 tys. Też coraz bardziej się zastanawiam, czy nie pogonić wszystkiego w #!$%@? i zostawić tylko Mercatora,
@chuck92: Myślę że do pewnego stopnia to opisuje to co robiłem, choć przy tym czas życia spółki w portfelu często nie przekraczał kilku godzin. Zyski realizowałem dosyć szybko. Czasami plułem sobie w brodę, że nie przetrzymałem dłużej, a czasami widziałem jak po chwili idzie w dół.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luk_: @jedlin12: ale #!$%@? jak ja pluje na siebie bo #!$%@? to samo co w 2017 w krypto to smak w 3 miesiące 200/300% zysku żeby potem zostać z mokrym #!$%@? w ręce, no #!$%@? mać i trzeba znowu czekać na jakąś hossę gdzie znów z 10 tys zrobimy 30 żeby potem wszystko spadło i mieć 12, mnie teraz #!$%@?ł nc wszystko minus 30/40 codziennie