Wpis z mikrobloga

Jakub Żulczyk

Jestem heteroseksualnym facetem w średnim wieku.
Więc nie wiem, jak to jest. Mogę sobie tylko wyobrażać.
Wyobraźnię mam niezłą. Piszę książki, wymyślam seriale. Zarabiam nawet na tym hajs.
Ale to wciąż tylko wyobraźnia.
Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to jest, od początku życia czuć, dostawać sygnały, że to, kim jestem, jest złe. Że nazwa mojej tożsamości, określenie tego, kim jestem jest obrazą, wyzwiskiem.
Że moja rodzina, gdy powiem im prawdę, najprawdopodobniej mnie znienawidzi, nie będzie chciała ze mną rozmawiać. Że nie mogę publicznie okazać czułości osobie, którą kocham, ponieważ zawsze i wszędzie ktoś może mnie wtedy napaść, wyzwać, opluć.
Że większość ludzi w kraju, w którym żyję, będzie mnie miała za wiecznie potępionego, lub, w lepszym przypadku, chorego, którego można wyleczyć.
Że jeśli będę miał partnera/partnerkę, nie będę mógł odwiedzić go w szpitalu, wspólnie rozliczać z nim podatków. Wziąć z nim ślubu. Że są kraje na świecie, w którym takich jak ja, po prostu się zabija. Że w moim kraju są ludzie, którzy chcą, aby było w nim podobnie. Że żyję w bezustannym poczuciu zagrożenia.
Że prezydent mojego kraju mówi w trakcie kampanii wyborczej, że nie jestem człowiekiem.
Mogę sobie to tylko wyobrażać. Ale mam niezłą wyobraźnię.
Wyobrażam sobie, że gdybym przeżył tak całe swoje dotychczasowe życie to, gdybym dalej żył, gdybym, mając moją konstrukcję psychiczną, nie zapił się, nie zaćpał, nie zabił - to być może samemu bym coś rozwalił. Zawiesił gdzieś flagę. Popchnął faceta, który prowadzi samochód, oklejony tą samą mową nienawiści.
Z desperacji. Z gniewu. Z lęku. Bo nie mógłbym już wytrzymać.
Bo chciałbym być człowiekiem, a nie gównem.
Ale pewnie nie byłbym taki odważny.
Ale na pewno w głębi ducha cieszyłbym się, że ktoś jest.

Post na fb

#zulczyk
#polska #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt
spere - Jakub Żulczyk

Jestem heteroseksualnym facetem w średnim wieku.
Więc nie w...

źródło: comment_1597085924HerHmKzVyQzNwYRYoxZ3wd.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz