Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki z #informatyka #programowanie #programista15k, czy któryś/aś z was pracuje zdalnie dla zagranicznej firmy w Polsce? Jako że za niecałe parę miesięcy (~8) kończę ostatni rok studiów to zastanawiam się nad opcjami które mógłbym rozważyć, pewnie miałbym parę opcji w kraju w którym studiuje aczkolwiek ciągnie mnie spowrotem do Polski, główny powód szukania zagranicznej firmy to fakt że po angielsku potrafię się bardziej dogadać pod względem "technicznym" i jest mi łatwiej wytłumaczyć bardziej skomplikowane problemy , oraz oczywiście zarobki, obecne mam staż w bardzo dobrej firmie ale niestety mam przeczucie ze nie dostanę opcji zdalnej pracy z innego kraju, ogółem większość ludzi żeby móc pracować zdalnie na pełen etat musi zdobyć awans na wyższy poziom niż associate, ogółem ciekawi mnie też jak wygląda sytuacja w Polsce na poziomie juniorskim, gdzie myślę że mógłbym realistycznie celować mając ładnych parę miesięcy stażu za sobą i całkiem duży postęp w tym czasie, dzienkuwa za odpowiedzi
  • 7
@ludzik stacku jako tako nie mam, obecnie programuje w golang, operator-sdk, kubernetes/openshift, prometheus, grafana, alert manager, pager duty, ogółem większość mojej codziennej pracy składa się z zajmowania się operatorami produktów do monitorowania clusterów
@yggdrasil przyjemnie się na nim pracuje, jako tako już jestem mniej więcej kumaty zwlascza patrząc na to że jeszcze w styczniu nie słyszałem o większości z tych rzeczy
@open-alpha nie powiedział bym że trudno, ale poprostu trzeba dużo praktyki w to włożyć, sam kubernetes może zająć spokojnie parę miesięcy, sam dalej się niego uczę, ale ogółem polecam kurs 'DO180 docker kubernetes and openshift' to bylo takie moje pierwsze wejście do tego świata, potem reszta praktyka na różnych operatorach, ogółem na githubie znajdziesz masę produktów z dopiskiem operator, są one przeważnie pisane w golangu, tu możesz pobawić się w "golang playground"