Wpis z mikrobloga

Urząd Miejski w Tczewie rozpoczyna kampanię która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym. Przy rosnącej liczbie rowerzystów w Tczewie konieczne staje się uwrażliwienie wszystkich uczestników ruchu na przestrzeganie przepisów.

#rower #bezieczenstwo #polskiedrogi #kierowcy #sport #ruchtozdrowie
reddin - Urząd Miejski w Tczewie rozpoczyna kampanię która ma na celu zwrócenie uwagi...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reddin: Nie mam pytań na tę absurdalną interpretację która powstała chyba po 2011 roku. Jakiś idiota wywiódł z tego że rower to pojazd (prawda) i że rowerzysta to kierujący (prawda) i że DDR to część drogi (prawda, analogicznie jak chodnik) i że przejazd dla rowerzystów to część DDR czyli ostatecznie drogi (bzdura, tak samo jak przejście dla pieszych to nie jest część chodnika), inni jak ten pan na
  • Odpowiedz
@zxc0: Przejazd rowerowy przez jezdnię nie tworzy z tą jezdnią skrzyżowania, to tylko przejazd przez jezdnię tak jak przejście dla pieszych jest przejściem przez jezdnię. Także nie trzeba przykładów, rowerzysta ustępuje przed każdym przejazdem bez sygnalizacji świetlnej i ma pierwszeństwo na tym przejeździe. Niektórzy twierdzą, że ma prawo wjechać na przejazd 0,5 metra przed jadącym samochodem i nabywa wtedy pierwszeństwa, ja się z tym nie zgadzam. Wykreślony zakaz wjeżdżania
  • Odpowiedz
Niektórzy twierdzą, że ma prawo wjechać na przejazd 0,5 metra przed jadącym samochodem i nabywa wtedy pierwszeństwa


@zxc0 Jeżeli tak jest jak niektórzy twierdzą, czyli że nabywa pierwszeństwa to po co to p---------e o regule prawej strony i o ustępowaniu rowerzysty przejeżdżającego przez drogę z pierwszeństwem - skoro nabywa pierwszeństwo wjeżdżając na przejazd pół metra przed jadącym samochodem to śmiało możemy powiedzieć że rowerzysta może wjeżdżać przed jadący pojazd na wszystkich
  • Odpowiedz
to powinny stać się zgodne z prawem i standardem w takich miejscach.


@Krzyszy: Nie powinny. I nie staną się, bo Polska jest w Unii Europejskiej i w innych krajach za mordę bierze się kierowców a nie rowerzystów. Bo rowerzyści nie zabijają. A kierowcy owszem.
  • Odpowiedz
@reddin: spowalniacze innymi słowy! Takie powinny być również u nas.

Szczególnie przy przejściach dla pieszych na DDR - bo cykliści mają pieszych w dupie jak przez nie przechodzą.

Nie rozumiem czemu jedna grupa ma być uprzywilejowana według Ciebie xD
  • Odpowiedz
@reddin: wyobraż sobie że bardzo dużo jeżdżę rowerem - w promieniu 20 km od mnie - jest tylko jeden próg rowerowy - w wybitnie potrzebnym BARDZO miejscu :) bo rowerzyści z górki wyjeżdżali pędząc 50km/h prosto na droge i pieszych - za osłony :) Jest za to 20-30 innych miejsc gdzie te progi są potrzebne.

Widzisz, statystyka to taka suka - ze nie odnotowuje się potrąceń przez rowerzystów pieszych czy
  • Odpowiedz
wyobraż sobie że bardzo dużo jeżdżę rowerem - w promieniu 20 km od mnie - jest tylko jeden próg rowerowy - w wybitnie potrzebnym BARDZO miejscu :) bo rowerzyści z górki wyjeżdżali pędząc 50km/h prosto na droge i pieszych - za osłony :) Jest za to 20-30 innych miejsc gdzie te progi są potrzebne.


No to dziwne, że się dziwisz i nie pędzą 50 km/h tylko to jest dozwolona prędkość w terenie zabudowanym.
Winny jest zarządca drogi, że owa nie jest dostosowana.

Widzisz, statystyka to taka suka - ze nie odnotowuje się potrąceń przez rowerzystów pieszych czy samochodów - bo Ci uciekają w miejsca od razu, a zazwyczaj pieszy ani kierowca nie ma możliwości dogonienia ani zidentyfikowania takiego delikwenta i nie idzie na policje - bo to po prostu bez sensu jest.
  • Odpowiedz
@reddin: > No to dziwne, że się dziwisz i nie pędzą 50 km/h tylko to jest dozwolona prędkość w terenie zabudowanym.
Winny jest zarządca drogi, że owa nie jest dostosowana.

oj a czasem pędzą więcej :) Tylko że nie stosuje się znaków z ograniczeniem prędkości - ulica może mieć 30k/m a rowerzyści na DDR pędzą 50+ z górki

Tak jak ta baba co mnie trąciła na przejeździe rowerowym? Wiem statystyka nie pasuje ci do narracji więc tym gorzej dla statystyki xD
  • Odpowiedz
oj a czasem pędzą więcej :) Tylko że nie stosuje się znaków z ograniczeniem prędkości - ulica może mieć 30k/m a rowerzyści na DDR pędzą 50+ z górki


@Krzyszy: Masz radar w oczach? Przyłapałem cię i teraz lawirujesz.

Za to zabili na normalnym przejsciu dla pieszych na
  • Odpowiedz
@Krzyszy:

Jesli samochody jadą 30 km/h a rowerzysta zjezdza z gorki praktycznie dwa razy szybciej niz samochod jedzie.. to eee xD

znów odwracasz kotem ogonem xD


Nie zwyczajnie przyłapałem cię na ściemie i dalej ściemniasz, bo nie masz odwagi przyznać się
  • Odpowiedz
@reddin:

Jedno wielkie xD

Żyj sobie dalej w tym swoim świecie złych kierowców xD A jak ktoś Ci opisze konkretne sytuacje (tak jak ja z mojej ulicy i DDR) to dalej nazywaj je ściemami xD
  • Odpowiedz