Wpis z mikrobloga

Symetria pomnika Ramzesa II (1304 p.n.e. - 1214 p.n.e.) w świątyni w Tebach. Wymiary podane w calach.

#herumerenbast <--- tag do obserwowania lub czarnolistowania.

Kanał na YT
Strona na FB

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #starozytnosc #egipt #egiptologia #historiajednejfotografii #rzezba #archeologia #kemet #sztukastarozytna #sztuka
HeruMerenbast - Symetria pomnika Ramzesa II (1304 p.n.e. - 1214 p.n.e.) w świątyni w ...

źródło: comment_1596567079wUmC8BCA7xihDUw0SL4E3D.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HeruMerenbast: Agora jest naciągana i nie oparta na faktach. Chrześcijanie nie spalili biblioteki Aleksandryjskiej. Ku mojemu niezadowoleniu bo wyrwało mi to z ręki argument przeciwko KK, no ale niestety; akurat biblioteki chrześcijanie nie r-------i
  • Odpowiedz
@szpongiel: To fakt, ale sensem mojej wypowiedzi było tylko to, że tej nieszczęsnej biblioteki ostatecznie nie spalili chrześcijanie jak sam się kiedyś zasugerowałem tym durnym filmem. Ktoś mnie zgasił jak peta w dyskusji xD
  • Odpowiedz
Po edykcie cesarza Konstantyna chrześcijanie zaczęli wszystko niszczyć, spalili również bibliotekę aleksandryjską, największą skarbnicę wiedzy świata starożytnego


@HeruMerenbast: To dawno obalone mity, tak naprawdę nie wiemy kto jak i dlaczego podpalił Bibliotekę Aleksandryjską. Mógł to być też zwykły pożar miasta i niedbalstwo, których wiele było w tamtym czasie. W dodatku w opactwie w Kells dzieła starożytnych filozofów były chronione i przepisywane, bo księgi miały swój limit.
  • Odpowiedz