Wpis z mikrobloga

@bojownik69: Akurat gdyby wszyscy nosili maseczki to można by było ograniczyć wszystkie inne restrykcje. A jak Ciebie nie #!$%@?ą ludzie, którzy nie potrafią się odsunąć od Ciebie w sklepie i dyszą Ci swoim śmierdzącym oddechem koło ucha to pozdrawiam.
  • Odpowiedz
Jednak w swoim poprzednim poście nie pisałem o maseczkach, a o zakrywaniu twarzy ogółem. Przyłbice z pleksi nie stykają się z twarzą, a spełniają swoją rolę równie dobrze. Można zasłonić twarz szalikiem czy chustą.


@texas-holdem: wg https://mises.org/wire/when-it-comes-masks-there-no-settled-science te nieprawda:

Cloth masks, which have become the norm for public use, have been shown to have penetration rates as high as 97% according to a BMJ study (which used to stand for
  • Odpowiedz
@sysadmin: przeciw covid też używaj maski tej "lakierniczej" (lub pełnej) - jeżeli koniecznie chcesz NIE zachorować sam.

Natomiast, jeżeli większość ludzi będzie chodziła w miejscach ryzyka (wszędzie gdzie ścisk lub tłum) z maseczkami to część z nich i tak zachrouje - ale ogólnie będą chorych np tysiące, a nie milion, Polaków.
  • Odpowiedz
A jak Ciebie nie #!$%@?ą ludzie, którzy nie potrafią się odsunąć od Ciebie w sklepie i dyszą Ci swoim śmierdzącym oddechem koło ucha to pozdrawiam.


@Trybus: a ciebie nie #!$%@? jak idziesz za gościem po ulicy i wpadasz w to co on #!$%@? albo co właśnie wypierdział ??
  • Odpowiedz
@texas-holdem @pekak @kamtag: Proszę o przesłanie mi badań naukowych jednocześnie potwierdzających że noszenie maseczek pomaga i że noszenie maseczek cały dzień nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych. Ciągle nas tylko straszą! Idę o zakład, że to wszystko to jedna wielka paranoja i za kilka lat mi to potwierdzicie. Co to za chore czasy, że ludzie dla bezpieczeństwa są w stanie poświęcić swoją wolność i do końca życia paradować w
  • Odpowiedz
ogarnij się trochę.


@sysadmin: Nie ma to jak wojna memami i porównywanie ciągłej pracy w lakierach, opryskach i pyłach, które powodują choroby, a maski są po to, żeby im zapobiegać w przyszłości do maseczek, które są tylko tanią i w miarę komfortową ochroną, a nie całkowitym rozwiązaniem problemu. A tę maskę radioaktywną to już całkowicie przemilczę.

Jak was ludzie traktować serio? XD
  • Odpowiedz
@Zielonka696969: @szczur_wodny: @wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:
Rozumiem jeszcze dyskusje nad sensem lockdownu (i sam mam spore wątpliwości co do tego czy był potrzebny), ale negowanie skuteczności maseczek to już szuria. Nawet jeśli dane na obrazku są z dupy to maseczki i tak znacząco zmniejszają ryzyko transmisji, tak więc lepiej je nosić jak idzie się między ludzi (bo jak jest się samemu w lesie to nikt nie każe). No chyba
Fennrir - @Zielonka696969: @szczurwodny: @wartoscitradycje_EUROPEJSKIE: 
Rozumiem je...

źródło: comment_1596197218jvC1AKO7EMVT42sVsxt5d1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Proszę o przesłanie mi badań naukowych jednocześnie potwierdzających że noszenie maseczek pomaga i że noszenie maseczek cały dzień nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych. Ciągle nas tylko straszą! Idę o zakład, że to wszystko to jedna wielka paranoja i za kilka lat mi to potwierdzicie.


@Vvam: XDDD czyli forsujesz swoje foliarstwo w imię, że może kiedyś okaże się, że miałeś rację xD

Co to za chore czasy, że ludzie dla bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
@kamtag: Powiem tak: pracuję w szpitalu więc może jestem bardzie wyczulony na te kwestie. I jak w okresie obowiązkowego noszenia maseczek widziałem ludzi snujących się po mieście z maseczkami na brodzie albo z odkrytym nosem (spoko, przecież przegroda nosowa nie jest połączona z jamą ustną czy płucami więc luzik, można przez wywalony nos oddychać) to mnie jasny uj strzelał. Tak, lincz dotyczył nakazu noszenia maseczek bo przecież przed niczym nie
  • Odpowiedz
  • 3
@krzyk2 To co do końca życia chcesz nosić maseczki? Jak wykonać 7 miliardów szczepionek na całym świecie i zaszczepić ludzi gdzie połowa albo będzie to miała w d... albo nie zechce się szczepić?
  • Odpowiedz
@decentralizacja: noszenie maski nic nie da. Dżuma trwała 300 lat prawie. Rozwiązania są trzy: zachorować i przeżyć, zachorować i umrzeć, zaszczepić się. Każda inna możliwość to jedynie przedłużanie tej sytuacji.
  • Odpowiedz
JESTEŚ W BŁĘDZIE PODAJ MI PODSTAWĘ PRAWNĄ.

CO ZATRZYMUJESZ I DOKONUJESZ SAMOSADU JAK KTOŚ SZYBKO PRZEJE RDZA OBOK CIEBIE NA ROWERZE?


@dzikuZplasriku: Jeszcze więcej capslocka dojeb bo nie widać. Rozmawiamy chyba o wolności, a nie podstawach prawnych, co? xD Tam gdzie twoja wolność szkodzi mojemu zdrowiu tam się ona kończy. Wolność nie oznacza robienia wszystkiego co Tobie się podoba bo inni też chcą mieć wolność od twojego #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 7
@Fennrir Tak. Szwedzi mają tyle zarażeń i trupy na ulicach leżą xD Zrobili badania i wyszło że w Sztokholmie kilkanaście % już ma przeciwciała gdzie pokazuje że niby tylko 1% był zarażony. Co to może oznaczać? Że kilkanaście razy więcej osób niż jest znane przeszło to bezobjawowo i sobie żyją jak gdyby nigdy nic. A wogole co w Białorusi się dzieje. Normalnie co 5 metrów trup leży i zwłoki gniją na
  • Odpowiedz