Wpis z mikrobloga

@Lupenski: chodzą sluchy, że z kukurydzą jest w tych pękatych, nowych butelkach. Ja kupiłem w puszce i też jest. Jeszcze chyba klasyczny został. Miejsce zakupu bez różnicy. Lokalny menelowy, żabka, Auchan, Selgros, Kaufland
@ostulemijo: Ja już ponad rok temu do nich pisałem xD oto odpowiedź:

Karol, kukurydza to w pełni naturalny składnik, bogaty w skrobię - dzięki niej piwo nabiera delikatności. Stanowi popularny składnik piw na całym świecie i można ją znaleźć również w składzie wielu tradycyjnych receptur piw, takich jak brytyjski mild i bitter czy amerykański jasny lager :)

Chcemy jednak dodać, że receptura Specjala nie uległa zmianie - od lat ma ta
@MinscBoo: czyli juz lata temu go #!$%@? ;) taka ciekawostka - po piwie z normalnym skladem cukier nie rosnie - informacja wazna dla diabetykow. Mam porownanie tylko do tatry, a ta zaw8era syrop glukozowy, więc moze byc cos na rzeczy.
@macabrankov: Tak jak pisałem wyżej. Kiedyś to było moje ulubione piwo 1. bo z Elbląga 2. bo było dobre. Potem przyszła jakaś zmiana, być może i ta kukurydza czy inny uj. W każdym razie w pewnym momencie po wypiciu 1 specjala efekt u mnie jest taki, że łeb mnie #!$%@? jakbym przechlał cały weekend - nie wiem co tam zmienili ale szkoda ;/
@ostulemijo: od 2007 roku piłem tylko specjale. Nie wiem czy zmienili cos w skladzie od czasu wprowadzenia nowej butelki, ale faktycznie wypicie niewielkiej ilosci tego piwa i drugi dzien jest słaby. Zmieniłem na warki, zateckie, żywiec nawet po zubrach sie lepiej czuje