Wpis z mikrobloga

@JuliuszKalodont: jakos przy temacie ani slowem nie zajaknales sie ze modlinska to nikt nie jedzie tych 60km/h a to jest o wiele bardziej niebezpieczne niz peletonik od swieta ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz po prostu alergie na rowerzystow, zazwyczaj widze takie teksty u ulanych, nieruchliwych znajomych albo tych w nowych autach ale kompletnie bez pewnosci siebie za kółkiem :)
Jedzie taki idiota srodkiem, wyprzedza na gazete, robi manewry bez patrzenia w lusterka/do tyłu, nie dba o bezpieczeństwo swoje i innych.


@lukaszzz: W sumie to oprócz lusterek opisałeś typowego pedalarza. XD Już kilkukrotnie "tru" kolarze wyprzedzali mnie na centymetry chociaż jechałem rowerem przy prawej krawędzi drogi. #!$%@? nawet nie dawali znać, że się zbliżają, co powinno być normą.

Kolarz to przejedzie jak najszybciej bo chce mieć spokój, najwięksi awanturnicy to właśnie
Jeżdżę rowerem około 1000 km miesięcznie


@smk666: XDD 1000km miesięcznie jeżdżąc 10km do pracy? i gość robi tempo 14.4km/h na dystansie 21km. Tak było. Sam jeździsz dla zdrowia dlatego gloryfikujesz siebie, a gardzisz tymi kolarzami. A sorka, ty jeździsz na ebike'u xD
A sorka, ty jeździsz na ebike'u xD

@XpedobearX:
Od końca czerwca jak zabrałem się za siebie i zacząłem robić dzień w dzień 25-40 km a w weekendy więcej. No i kupiłem "zwykły" rower a elektryk najpewniej będzie na sprzedaż więc racz się #!$%@?ć od takich docinek bo to nie podwórko a my nie jesteśmy w gimbazie (przynajmniej ja nie jestem).

14.4km/h na dystansie 21km.

Jak mam podjazdy po 4-7% na trasie
@XpedobearX:
Spokojnie, po płaskim asfalcie mam przelotową 27-30 km/h którą jestem w stanie utrzymać ponad godzinę, a minimum to 23-25 km/h jak mi się już nie chce cisnąć bo właśnie się #!$%@?łem na podjeździe. Szału nie ma ale jak na amatora na fullu z terenowymi oponami jestem zadowolony.
Gardzę ludźmi, którzy uparcie nie przestrzegają przepisów a nie kolarzami w ogóle.


@smk666: Nie wiem, ja nie jestem kolarzem jako takim, ale najbardziej mi w jeździe przeszkadzają niedzielni rowerzyści i wszelkiej maści ludzie na Veturilo bo nie używają rąk, robią dziwne manerwy nagłe, nie patrzą co jest za nimi wyprzedzając i jeżdżą jak chcą. A to, że kierując samochodem ominę jakiegoś typa to mi nie przeszkadza w ogóle.

Nie no takie
ludzie na Veturilo bo nie używają rąk, robią dziwne manerwy nagłe

@XpedobearX:
Wynajem to osobny temat i tu się jak najbardziej zgodzę. Ludzie z łapanki bez obycia na drodze i często też bez prawa jazdy więc przepisy to dla nich czarna magia. Podobny rak jak z hulajnogami na DDR wzdłuż wybrzeża. Z jednej strony całe szczęście w Gdańsku Mevo zdechło ale za to pojawiły się te pieprzone hulajnogi. Żeby jeszcze ludzie
Podobny rak jak z hulajnogami na DDR wzdłuż wybrzeża.


@smk666: To i rolkarze (choć propsuję zajawkę) niestety mocno psuje przyjemność. Nie raz musiałem dać już całkowicie po heblach bo ktoś nagle jakieś dziwne manerwy robi, a najgorzej, że nie trzyma się prawej strony tylko jeździ środkiem. Do tego dochodzą matki z guwnakami i piesi wchodzący bez rozejrzenia się (samochodów boją się jak ognia).

Szkoda, chyba musiałby być znowu w podbazie egzamin
@lukaszzz: Jadą wolno i nawet jak nie ma ich jak wyprzedic, to nie zjedzie na chwilę. Jeżdżą na czerwonym itd. generalnie będę powtarzał do ustania, że pedalarze uważają, że mają tylko prawa, ale te które im są na rękę. Bo on może jechać ulica, bo on może to itd. ale jak się zapali czerwone, to przejeżdża pasami. Tfu