Wpis z mikrobloga

@Asddes: albo że po kostce telepie tak że ma ich wyrwać z tego rowera. Nie wiem, mam zwykłego treka dualsporta (coś pomiędzy góralem i szosą, nadaje się na wszystkie nawierzchnie) i przy 35 km/h mi nic nie telepało. A po kostce niefazowanej to się jedzie jak po asfalcie.

Bardziej mnie #!$%@?ą te ścieżki rowerowe co zmieniają stronę jezdni co chwilę, wtedy to sam mam #!$%@? i kontynuuję jazdę prawą stroną drogi
  • Odpowiedz
Wykopki już skreślają pedalarzy ? xD No to jeszcze wrzućmy do jednego wora kierowców samochodów osobowych,ciężarowych, MOTOCYKLISTÓW, pieszych, hulajnogarzy itd. O! Dla równowagi mógłbym wrzucić jakiś obrazek jak pieszy zapier@#la z pieseczkiem po ścieżce rowerowej, ale w sumie to mi się nie chce.

@smk666: XD Serio, masz jakiegoś pecha. Ja np. często spotykam wycieniowanych kontadorów i raczej poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jak już wrzucamy wszystkich do jednego wora
  • Odpowiedz
@pawulot:
Może mam w okolicy jakiś klub #!$%@?ących kolarzy ( ͡º ͜ʖ͡º).

Nie twierdzę, że wszyscy zawodowcy są jebnięci tylko jakoś mam pecha że na takich często trafiam. A że mam #!$%@? na przestrzeganie przepisów (nomen omen #!$%@? ale dura lex, sed lex) to jak ktoś #!$%@? to mu zwracam uwagę i może stąd moje wrażenie o urażonej dumie. I tak częściej niż od kolarzy spotykam
  • Odpowiedz
Największy rak raków to pedalarze w obcisłych strojach na #szosa. Gardzę nimi jako: pieszy, weekendowy rowerzysta, kierowca i człowiek posiadający RiGCz. Są roszczeniowi, aroganccy, bezczelni i agresywni


@Defender: najwiekszy rak to niedzielnie rowerzysci i kierowcy (i wydaje mi sie ze jest to zbior ktory ma spora czesc wspolna). Jedzie taki idiota srodkiem, wyprzedza na gazete, robi manewry bez patrzenia w lusterka/do tyłu, nie dba o bezpieczeństwo swoje i innych. Kolarz
  • Odpowiedz
@JuliuszKalodont: ale wlasnie o tym mowie, ul modlinska rowerzysci jezdzili juz w latach 70, teraz zostala zbudowana sciezka ale na prosbe nie kolarzy a wszystkich mieszkancow ktorzy jezdza rowerem na zakupy, do szkoly badz na przystanek. Pobocze jest szerokie i nikt nie ma problemu z wyprzedzeniem, wiec z czym problem?
  • Odpowiedz
@JuliuszKalodont: nie mają zakazu jazdy po jezdni, choć łamią przepisy które nakazują jazdę po ścieżce. Zdrowy rozsądek podpowiada jednak że będą bezpieczniejsi dla siebie i innych jadąc zwartą grupą, ulicą, niż ścieżką rowerową.
Gdy ścieżka się skończy to nagle magicznie przestaną ci przeszkadzać? Raczej nie, i podejrzewam że masz alergię na kolarzy a wyraz swojej złości dajesz w np tym wątku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawulot: nie, pedalarze to podgrupa rowerzystów ale dzielnie pracują na reputację wszystkich. Sam jeżdżę rowerem rekreacyjnie i dla sportu ale do pracy jeżdżę autem, pedalarze denerwują mnie z obu perspektyw.
  • Odpowiedz
@JuliuszKalodont: będziemy tu dyskutować a tak naprawdę wszystko rozbija się o ten zdrowy rozsądek, o ile dojazd i rozjad powinien być robiony spokojnie, po ddr to tak nie widze potrzeby by peleton jechal po pasie dla rowerów skoro się na nim nie mieści i nie jest w stanie jechać bezpiecznie. Modlinska na tym odcinku nie jest specjalnie mocno uczeszczana, wyprzedzenie takiego peletonu nie powinno być dla tak zacnego płatnika podatków żadnym
  • Odpowiedz
@JuliuszKalodont: Tylko jedno pytanie, ile razy w swoim życiu wyprzedzałeś peleton/ustawkę? Tak bardzo to przeszkadza, że będziesz musiał zwolnić do 30km/h i zmarnować 2 minuty, żeby ich wyprzedzić?

Zresztą, jeździłeś kiedyś, obok drugiego człowieka kierownica w kierownicę 30km/h ? Ujj tam nawet 20 km/h? Włącz wyobraźnię, jeden błąd/dziura w DDR i leżysz Ty, kolega obok oraz najbliższe 2 osoby jadące za Tobą (optymistyczna wersja). Też jeżdżę samochodem i mam na tyle
  • Odpowiedz