Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1022
Zgodnie z obietnicą OP delivered:
Dziś o 10 miałem zabieg #wazektomia. Przyszedłem parę minut przed umówioną godziną, musiałem chwilę poczekać bo pacjent załatwiał właśnie formalności.
Pani podała mi kilka formularzy do zapoznania i podpisania, ankietę covid dla sanepidu i inne oświadczenia. Po formalnościach dostałem antybiotyk (azytromycyna) i slipy uciskowe (trochę jak te amerykańskie u zapaśników), poszedłem do toalety, założyłem je na swoją bieliznę, założyłem spodnie i czekałem na lekarza. Kiedy wyszedł poprzedni pacjent pan doktor przyszedł przywitał się i zaprosił mnie do gabinetu. Najpierw pobrał mi krew i chwilę porozmawiał na temat samego zabiegu i mojej decyzji ze względu na wiek poniżej 30. roku życia. (Btw. @Jarczenko zgodnie z prośbą zapytałem doktora, powiedział że jeśli nie masz dzieci i poniżej 25 roku życia to odmówi zabiegu bo możesz go żałować).

Co do zabiegu:
Ściągnąłem spodnie i bieliznę w dół i położyłem sie na kozetce i doktor przystąpił do dzieła, zdezynfekowal okolice jakimś płynem który grzał, ciepło się zrobiło w krocze. Samo znieczulenie go było uczucie "pstryknięcia" w moszne, nie bolało wcale a sam zabieg to raczej uczucie majstrowania przy sprzęcie i jakiś tam mikro dyskomfort. Zabieg trwal góra 15 minut, dłużej trwała cala otoczka wokół zabiegu. Po wszystkim doktor wyjaśnił jak dbać o miejsce intymne przez pierwsze kilka dni jak nakładać opatrunek i pozwolił się ubrać. Zaprowadził do recepcji w celu dopełnienia formalności i pożegnał się. W recepcji pani dała mi tabliczkę czekolady i puszkę coli oraz cały pakiet informacyjny na temat zabiegu i higieny oraz parę opatrunków na pierwsze kilka dni.

Poleciła usiąść, zjeść czekoladę i poczekać 15 minut zanim wyjdę bo może mi się zrobić słabo - i wiecie co? Radzę posłuchać xd chciałem przykozaczyc i wyszedłem prawie od razu xd w aucie zrobilo mi się ciemno przed oczami, dobrze że byłem pasażerem...

Co do bólu po zabiegu to jest niewielki, lekkie "ciągnięcie" w podbrzuszu i jakiś tam niewielki dyskomfort w jajach ale nic co by wymagało leków przeciwbólowych. Znieczulenie puściło jakieś 10-15 minut po zabiegu. Teraz 1-2 dni mam prowadzić tryb głównie siedzący bez większego wysiłku, na rower mogę za około tydzień ale też bez przeciążania się.

Zapraszam do zadawania pytań. Wołam plusujących poprzedni wpis.

#antynatalizm
d.....s - Zgodnie z obietnicą OP delivered:
Dziś o 10 miałem zabieg #wazektomia. Przy...

źródło: comment_1595673659yzBYqiImot6h7doYsNar27.jpg

Pobierz
  • 312
@jegertilbake: Co do regeneracji to raczej sprawa indywidualna, najlepiej wziąć sobie wolne. Z seksem poczekałem 5 dni, jakoś w międzyczasie jajka mocno mi spuchły, ale przeszło po kilku godzinach. Bieliznę uciskową ponosiłem tydzień a dalej normalnie się czułem, tyle że przy pierwszych kilku wytryskach sperma była zmieszana z krwią. A co do naszego lekarza, to raczej tylko tak mówi z tym wiekiem, jakoś mało przekonująco odciągał mnie od tego pomysłu.
@Mollina: tak, wiem, bez odpowiednich hormonów wydzielanych tylko przy porodzie, jest to niemożliwe - co nie zmienia faktu, że dysproporcja jest tragiczna, do tego stopnia, że zastanawiam się, jakim cudem nasz gatunek żyje, tym bardziej że przeciętny miot homo sapies (wybacz biologiczną terminologię) to 1 sztuka, zaś żeby kobieta mogła umierać przy każdym porodzie i gatunek zostałby podtrzymany, liczba ta musiałaby wynosić 3.
@dildo-vaggins sam się głęboko zastanawiam nad zrobieniem sobie owego zabiegu. Kilka pytań mam.
1. Daj znać jutro jak wygląda dzień po?
2. Czy przed samym zabiegiem miałeś jakieś badania? Czy po prostu spotkanie i dyskusja z lekarzem + obejrzenie sprzętu jak mniemam zamyka sprawę?
3. Co Cię zmotywowało do tej decyzji? Jesteś w związku? Jeśli tak to czy nastawienie drugiej połówki było pozytywne, negatywne? A może to ona pomogła Ci się do
Ojej, ale się narobisz, pewnie twoje ciało bez powrotnie zmieni się od tego na gorsze

Moja żona nie narzeka, ja na nią również. Może po prostu za bardzo się zaniedbałaś?

i będziesz miał problemy z trzymaniem moczu

Pierwsze słyszę, może to kwestia alkoholu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SumKrowojad:
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadniePieknie: ok, jak nie zapomnę to dam znać. Przed zabiegiem wypełniałem ankietę w której wpisywałem swoje schorzenia, parę dni przed dzwonił doktor i robił konsultacje telefoniczna, w dniu zabiegu pobrał mi krew.
Popatrz moje komentarze i poprzedni wpis, tam pisałem dlaczego. Partnerka ponad dwa lata była sceptyczna a bez jej zgody bym nie zrobił zabiegu, to ja byłem strona inicjującą pomysł.
ja uważam, że ludzi jest za dużo, że można by spokojnie zredukować o 90%. Poziom technologiczny mamy wystarczająco wysoki, by ludzie nie musieli pracować, niestety mamy całą rzeszę ludzi i trzeba im dać zajęcie, stąd system wykształcił gównoroboty i przelewanie z pustego w próżne.


@konskie-dymanko: Sęk w tym, że ludzi jest za dużo ale w Afryce i Azji, a jedynymi którzy się przejmują przeludnioną planetą są Europejczycy xD