Wpis z mikrobloga

HEHE GDZIE TWOJA TOLERANCJA LEWAKU XDDDDD

Jako, że gwoździe wbite w mózg przeszkadzają w myśleniu, szybko wyjaśnię, że "nietolerancja nietoleracji" to żadna hipokryzja, ale braki w wiedzy homoprawakus.

Homoprawakus myśli zero-jedynkowo (np. anarchokapitalizm ALBO komunizm; białowłosa czekająca na tego jedynego ALBO puszczalska szmata itp.), więc przykłada swoją "miarę" do tolerancji i uważa, że albo jesteś tolerancyjny i tolerujesz wszystko, albo tolerancyjny nie jesteś.

W swoim chwilowym olśnieniu odkrywa też kartę-pułapkę "paradoks tolerancji", który jest w jego mniemaniu dowodem na obalenie idei tolerancji jako takiej (niczym obalenie chrześcijaństwa pytaniem: "czy wszechmogący Bóg może stworzyć kamień, którego nie będzie mógł podnieść").

Jednak rzeczywistość jest zawsze bardziej skomplikowana niż w prawackich bajdurzeniach. Po pierwsze, na pojęcie tolerancji składa się całe spektrum różnych postaw. Po drugie, LEWACTWO mówiąc "tolerancja" z reguły nie odwołuje się do jednostki, ale konceptu tolerancyjnego (otwartego) społeczeństwa w opozycji do historycznego społeczeństwa zamkniętego, opartego na silnym religijnym kompasie mówiącym "jak żyć".

Otwarte społeczeństwo opiera się na prawach i wolnościach każdej jednostki, a nie na tolerancyjnej anarchii. Tolerancyjne społeczeństwa - jak każde inne - potrzebują mechanizmów samoobrony. Słynny filozof Karl Popper, w swojej książce "Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie" pisze wprost:

Bezgraniczna tolerancja musi prowadzić do jej zaniku. Jeśli rozszerzymy bezgraniczną tolerancję nawet na tych, którzy nie są tolerancyjni, jeśli nie jesteśmy gotowi bronić tolerancyjnego społeczeństwa przed atakiem nietolerancyjnego, wtedy tolerancyjny zostanie zniweczony, a tolerancja z nim.


Oczywiście nie wszyscy myśliciele popierają ten pogląd i np. John Raws przekonywał, że społeczeństwo powinno tolerować osoby nie tolerancyjne. Jednak także on stawiał granice mówiąc, że społeczeństwo i jego instytucje mają prawo do samoobrony, które wypiera zasadę akceptacji nietolerancji.

Społeczni teoretycy są więc zgodni - tępienie groźnej nietolerancji to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek świadomego obywatela.

Gdy więc następnym razem przyjdzie ci na myśl użycie tej karty-pułapki, pamiętaj - robisz głupka z siebie, nie z innych.

#neuropa #bekazprawakow

Wpis jest mini-reaktywacją serii #napalmobala
Pobierz NapalInTheMorning - HEHE GDZIE TWOJA TOLERANCJA LEWAKU XDDDDD

Jako, że gwoździe wb...
źródło: comment_1595583014hLtYo5OkIOg9XGl72i1XUG.jpg
  • 41
@NapalInTheMorning: przecież każdy człowiek ma takie samo prawo i również obowiązki (Ustawa z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej), czy pary heteroseksualne organizują parady nierówności? Czy kobieta nie może pracować w hucie czy jakiejś kopalni? Czy ktoś komuś odgórnie narzuca religię? (no może po za rodzicami, ale w wieku lat 18 możesz się z cyrku wypisać) Prawo jest równe dla każdego.
u nas nie ma żadnej kary za bycie homoseksualistą, gdzie, takle coś w świecie islamu jest karane śmiercią


@nightrain: idąc twoją logiką, tu też jest "prawo równe dla każdego", bo kara jest za seks homoseksualny i znów tyczy się każdego, także osób heteroseksualnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli chcesz szybkiego i konkretnego dowodu na to, że polskie prawo nie jest równe dla każdego, proszę: wiek emerytalny.
@NapalInTheMorning: no tu mi dałeś trochę do myślenia, ale jak by zlikwidować wiek emerytalny, pracujesz ile chcesz i bez pośrednika jakim jest Zus, sobie samemu na emeryturę odkładać, samemu sobie odprowadzać na ubezpieczenie, tam po parę stówek z każdej wypłaty, no i wypłaty były by większe, bo nie było by składek, Polska jest cała do reformy, ale to najpierw musi przestać rządzić Kaczyński
@Lipathor: i o to się rozchodzi cały czas właśnie, prawo do dziedziczenia i pokrewne rzeczy związane ze związkiem małżeńskim, to powinni zalegalizować, ale tak jak wyżej napisałem musi przestać rządzić Kaczyński, bo inaczej to nigdy nie przejdzie, bo wiadomo nikt nikogo nie będzie karał za to że facet sobie mieszka z facetem, czy kobieta z kobietą, a co tram sobie robią to sobie robią, ale no beton jest betonem i pisowcom
@NapalInTheMorning: Dyskryminuje w przypadku mordów. W AS tradycyjnie można ominąć karę śmierci płacąc diję, czyli okup krwi. Za muzułmanina wynosi on 106 666 dolarów, a za chrześcijanina tylko połowę tego. Jest jeszcze kilka innych druczków prawnych, zasadniczo za pobicie chrześcijanina otrzymuje się niższe kary, jest coś z kupnem mieszkań, etc.
@LucaPuccini: ja się w wieku 15 czy 16 tam lat jak się powinno mieć bierzmowanie, powiedziałem nie, nie chodziłem na te ich spotkania, nie ważne, że mają moje dane, jak są już z 20 lat nieaktualne, też się nie wypisałem, po prostu zrezygnowałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@NapalInTheMorning: pierdu pierdu, tolerancja represywna ma tyle wspólnego z tolerancją co krzesło elektryczne z krzesłem. Jeden radykalizm zawsze wzbudzi drugi radykalizm. Kult woketarianizmu i jego długi marsz przez instytucje nie przyniesie nic dobrego. Najbardziej zaś ucierpią mniejszości, pod przykrywką pomocy którym, przejmujcie władzę aby zbudować nowy wspaniały totalitaryzm. Obrzydliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chcecie obudzić demony prawdziwego faszyzmu, pompujcie dalej marksizm kulturowy. Akcja, reakcja. Przykre, że raptem
czy prawo Arabii Saudyjskiej jakoś dyskryminuje chrześcijan? Wprawdzie zabrania posiadania Biblii, ale to prawo tyczy się wszystkich, nie tylko chrześcijan.


@NapalInTheMorning: Czyli że jak zakażemy pedałowania na terenie RP to nie będzie dyskryminacji gejów ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakiego prawa nie mają ci z lgbt,


@Carlit0: prawa do legalizacji związków i wszelkich związanych z tym praw, tj. spadku z ustawy, renty po zamrłych partnerze, prawa do pochówku, prawa do mieszkania po śmierci partnera, prawa do ubezpieczenia zdrowotnego po partnerze itd. itp. Jest tego mnóstwo.

zamiast tworzyć grupę uprzywilejowanych tylko dlatego, że są lgbt?


nikt nie chce tworzyć żadnych przywilejów dla lgbt
czy prawo Arabii Saudyjskiej jakoś dyskryminuje chrześcijan? Wprawdzie zabrania posiadania Biblii, ale to prawo tyczy się wszystkich, nie tylko chrześcijan.


@NapalInTheMorning:
Sprawdzam czy mogę pisać.
O, mogę. To od razu odpowiem - to założenie jest prawdziwe pod warunkiem, że uznasz, że możliwość posiadania Biblii nie leży w interesie wszystkich Saudyjczyków. Musimy więc zdecydować o prawdziwości tezy, że brak możliwości posiadania Biblii szkodzi wszystkim Saudyjczykom czy tylko chrześcijanom. Jeśli mówisz, że tylko
no tu mi dałeś trochę do myślenia, ale jak by zlikwidować wiek emerytalny, pracujesz ile chcesz i bez pośrednika jakim jest Zus, sobie samemu na emeryturę odkładać, samemu sobie odprowadzać na ubezpieczenie, tam po parę stówek z każdej wypłaty, no i wypłaty były by większe, bo nie było by składek, Polska jest cała do reformy, ale to najpierw musi przestać rządzić Kaczyński


@nightrain: utopia, skąd brać kasę na dzisiejszych emerytów?