Wpis z mikrobloga

Poczytałam dzisiaj w końcu o osobach wysoko wrazliwych. W sumie nie wiem dlaczego dopiero teraz, bo już od dawna podejrzewałam że mogę być jedną z nich. Chyba wydawało mi się że to kolejna rzecz którą można sobie przypisać by czuć się wyróżnionym i innym bla bla bla #!$%@? pora na CSa. No jednak nie. Osoby wysoko wrażliwe mają bardziej czuły ośrodkowy układ nerwowy. Jakieś cuda wianki w mózgu też się dzieją i różnią się od "normalnych" ludzi. It's science bitch. Ok. 15-20% społeczeństwa to OWW. Istnieją oczywiście dlatego, bo ewolucja tak chciała. Osobnik bardziej wyczulony na bodźce zewnętrzne moze szybciej zareagować na potencjalne niebezpieczeństwo i ostrzec resztę grupy. Teraz niestety średnio nam się to przydaje. Głośna muzyka, głód, zmęczenie, nadmiar bodźców w ogóle, stres, przemoc i agresja, dużo zadań do zrobienia, ból, życie w pośpiechu, nadwrażliwość na kofeinę - to wszystko doskwiera OWW bardziej niż innym. Przyroda, zwierzęta, natura, sztuka, cisza - to jest to co lubimy najbardziej, z tym nam dobrze i na tym powinniśmy skupić uwagę. Dać sobie odpocząć i poleniuchować kiedy trzeba. Wyciszyć się, iść do lasu, poobcować z naturą. Żyć w zgodzie z własnym rytmem

#psychologia #ciekawostki #neuronylustrzane (pozdrawiam dwóch obserwujących!!) #oww #wysokowrazliwcy #osobywysokowrazliwe #zdrowie #psychika
Pobierz
źródło: comment_15955519341WC6QRyGlqbMgtuLOe2CbI.jpg
  • 43
@In_thrust_we_trust przeczytałeś mój Komentarz w ogóle, czy już miałeś z góry założoną teorię, którą bardzo chcesz potwierdzić? Nie muszę się przed Tobą z niczego tłumaczyć, ani próbować Ci udowadniać, że moje emocje są szczere, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu ani celu.
@Tylkoprzechodze:
Bardzo agresywnie zareagowalas na moj psot, co o czyms swiadczy niestety.
Ja jedynie zasugerowalem aby przemyslala mozliwa opvje, ze placzesz "na pokaz" przy bliskiej osobie.

Ogolnie duzo w Twoim wpisie patosu i bezzasadnego przekonania o wyzszosci swojej empatii nad innymi. Odniose sie do jedneo, ale najbardziej jaskrawego zdania:

Dlaczego czuje smutek ZAWSZE, gdy mijam martwe zwierzę przy drodze i rozmyślam dlaczego nikt inny nie jest wzruszony trupami


Tutaj piszesz o
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@In_thrust_we_trust: pozwól iż przyjmę kontrowersyjną teorię, że znam siebie lepiej, niż Ty. Poza tym nie wiem, gdzie widzisz agresję w spokojnej próbie przekazania, że nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w głęboką dyskusję na ten temat, bo wyczuwam z Twojej strony, że zależy Ci tylko na tym, żeby udowodnić swoją teorię, a nie na faktycznym dialogu i ewentualnym zrozumieniu drugiej osoby. Przeczytałeś komentarz i na jego podstawie zbudowałeś sobie pewien