Wpis z mikrobloga

Szukam mieszkania 3 pokojowego (2 pokoje + pokój z aneksem) w #poznan, które pewnie wymienię na coś większego w dalszej przyszłości. Ja pracuję zdalnie (stąd pomysł na osobny pokój przeznaczony na gabinet), a dziewczyna pracuje w szpitalu, ale jest dość elastyczna jeśli chodzi o zmianę miejsca pracy. Chciałbym się zmieścić z wszystkim (cena mieszkania + wykończenie i urządzenie) w ok. 430 000 zł. Osobiście najbardziej podobają mi się Jeżyce i Wilda, ale z takim budżetem jest to niemal niewykonalne.

Inwestycje które rozważam (głównym kryterium jest cena):

Jeżyce
- Nowe Ogrody

Górczyn / Łazarz
- Apartamenty Dmowskiego

Starołęka
- Atal Warta Towers
- Starołęcka Dolina

Podolany
- JASIELSKA II
- Osiedle Park Podolany
- Reduta Nowe Podolany

Naramowice
- Karpia 22
- Osiedle Enter
- Harmonia + Karmia 27

Ciężko mi wybrać najlepszą inwestycję spośród nich.

- Ceny i układy mieszkań najlepsze są w inwestycji JA-SIELSKA np. Coś takiego za 330 000 zł, ale niestety wszystkie tanie 3 pokojowe zarezerwowane. Poprosiłem o kontakt, gdy się zwolnią, ale usłyszałem, że na 99% zostaną one sprzedane. Osiedle Park Podolany ma dość drogie 3 pokojowe. Reduta Nowe Podolany są nawet tanie, ale kompletnie nie mam informacji o tej inwestycji. Nawet na skyscrapercity ktoś się dziwił, że tak słabo schodzą te mieszkania.

- Lokalizacyjnie na ten moment najbardziej pasują mi Nowe Ogrody (bo lubię tę okolicę), Atal Warta Towers (bo blisko tramwaj), oraz Podolany (bo blisko fajny szpital).

- Naramowice to zupełnie nieznana mi rzeczywistość. Najciekawsze mieszkanie to znalazłem w inwestycji Osiedle Enter, ale to wizja czekania ponad roku na oddanie (wolałbym wprowadzić szybciej).

Jako człowiek mający ogromny problem z podejmowaniem decyzji (ślęczę nad tym już 2 miesiące) proszę o jakieś wskazówki. Znalazłem też ogłoszenie z rynku wtórnego (>LINK<). Trochę boli, że za tą cenę miałbym wykończone, większe mieszkanie na JASIELSKA II, ale teoretycznie płacę i mieszkam. Co o tym sądzicie?

I tak na koniec - proszę o radę. 24 lata, 6-7k na rekę, praca bardzo stabilna (IT), 120 000 wkładu własnego, kredyt biorę na siebie. Będąc w takiej sytuacji, nie chcąc tracić kasę na wynajem co byście zrobili? Bezpieczniej 2 pokojowe i pracować w salonie, tańsze 3 pokojowe z wtórnego, by zaoszczędzić, czy 3 pokojowe z pierwotnego? Im więcej czytam, to mam więcej pytań niż odpowiedzi. Raz rynek wtórny to najgorsze zło, a zaraz potem pierwotny. Sam już nic nie wiem :D

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #budujzwykopem #nieruchomosci #poznan
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv: ja kupiłem 50m 3 pokoje, ale wtedy na takie było mnie stać. Teraz dużo bym oddał za te dodatkowe 10m2.
  • Odpowiedz
@becvvv: jeżeli macie auto to przemyśl czy jeżyce są dobrym wyborem. Ogólnie z tych lokalizacji mieszkałam tylko na naramkach (nawet na tej ulicy, ale inny blok) i to była tragedia pod kątem lokalizacji, ale jak w końcu skończą tramwaj na naramowice to będzie tam fajnie ;)
  • Odpowiedz
Bezpieczniej 2 pokojowe i pracować w salonie, tańsze 3 pokojowe z wtórnego, by zaoszczędzić, czy 3 pokojowe z pierwotnego?


@becvvv: 2 pokojowe ale o powierzchni trzech i pracowac w duzym salonie. Nie wiem po co marnowac miejsce na "gabinet" jak bedziesz jedyna osoba w mieszkaniu? Co godzine chcesz chodzic na przerwe do salonu czy co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wu70: trochę racji masz, te 52m2 i trzy pokoje to już patodeweloperka. Sam jednak pracuje z domu i tego dodatkowego pokoju +15m2 na biurko, monitory i graty czasem brakuje.
  • Odpowiedz
@becvvv: ogólnie śledzę tagi dotyczące mieszkań i kolejny raz widzę Twój wpis (nie tylko na wykopie, ale też na SSC), odnoszę wrażenie, że sam nie wiesz czego chcesz i trochę wolałbyś żeby ktoś podjął za Ciebie decyzję odnośnie wyboru mieszkania.

Jeśli chodzi o te inwestycje, które podesłałeś - bardzo się między sobą różnią.

Poczytaj trochę o deweloperach, ich standardzie wykończenia i wtedy porównaj ceny w poszczególnych inwestycjach - co z tego, że zaoszczędzisz kilkaset zł na metrze, jeśli zostaną Ci do zrobienia np. tynki w mieszkaniach a standard wykończenia będzie taki sobie - żadna
  • Odpowiedz
@sin89: ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a tak serio to wybór mieszkania to konkretna sprawa, więc i konkretny wpis, sama przed tym stałam w zeszłym roku, 'liznęłam' tematu i cały czas jestem na bieżąco jeśli chodzi o inwestycje w Poznaniu.

Ludzie mają do zakupu mieszkania dziwne podejście i bardzo często zrzuciliby na kogoś odpowiedzialność za swój wybór. Niestety trzeba posiedzieć samemu (lub z drugą połówką), przewertować internet,
  • Odpowiedz