Wpis z mikrobloga

  • 137
Wzięłam wczoraj urlop, bo niebieski miał urodziny i upiekłam mu tort. Może nie ma w tym nic dziwnego, ale oboje mamy nietolerancję laktozy ( ) robiłam bardzo niepewnie, to mój pierwszy tort! Okazało się, że nigdzie nie ma mascarpone #bezlaktozy (pozdrawiam obserwującego tag!), chociaż śmietana 30% jest. Ale na samej śmietanie masy do tortu nie zrobię... Znalazłam budynie bez mleka w proszku w składzie, ugotowałam na mleku i kawie i zrobiłam masę budyniową z masłem ;) polecam! Wydawało mi się, że się zwarzyła czy coś, ale było zajebiste. Do tego domowej roboty porzeczki ze słoika (od teściowej!), biała czekolada, borówki, świeczki... W komentarzu rozkrojony.
A dziś życzę Wam wszystkim miłego dnia i samych sukcesów zawodowych i rodzinnych i jadę dziś odebrać buty na zamówienie i się jaram i kończę pracę w południe, ale najpierw muszę ogarnąć gromadkę dzieci w przedszkolu, bo znowu będą afery o gumkę do włosów i pająka pod szafą. To są prawdziwe problemy! ((oo))
estetka - Wzięłam wczoraj urlop, bo niebieski miał urodziny i upiekłam mu tort. Może ...

źródło: comment_1595304207YCkwcPCQpSAYCJuqVi3mEf.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Absydion biszkopt brałam stąd https://youtu.be/gdxvNSKgeOY nic nie zmieniałam, chociaż mój wyszedł o wiele niższy niż ten na filmie ¯_(ツ)_/¯ ale był pyszny!
Krem był z tej strony https://www.przyslijprzepis.pl/artykul/perfekcyjny-krem-budyniowy-porady Podmieniłam trochę mleka na kawę z ekspresu, żeby krem był kawowy. Czuć było kawowy posmak. Trzeba tylko pamiętać, żeby budyń sam wystygł.
Biszkopt podzieliłam na trzy krążki (załóżmy, że równe XD), a potem biszkopt-porzeczki ze słoika-krem-biszkopt-porzeczki-krem-biszkopt-krem-biała czekolada starta na tarce. W zasadzie można pokombinować.
  • Odpowiedz
@estetka: do bezlaktozowych wypieków sprawdź sobie coś takiego jak "silken tofu" ;) gorąco polecam, ostatnio dziewczyna zrobiła Tiramisu wegańskie i zastąpiła mascarpone właśnie tym silken tofu, po odstaniu w lodówce nikt nie zorientowałby się, że to nie ma w sobie sera ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Iperyt poproszę instrukcje :D


@estetka: Jednak jeszcze byłem niedobudzony i potrzebna jest śmietanka 30% a nie mleko (ale śmietankę też łatwo kupić z tego co się orientuję)

500 mL śmietanki podgrzać do 88 stopni Celsjusza. Następnie, ciągle mieszając dodać 30 mL soku z cytryny. Gotować przez 5 min w temp. 88 stopni Celsjusza. Zostawić do lekkiego ochłodzenia i przelać do miski z gazą, ścierką z tetry lub specjalnym materiałem serowarskim. Wstawić
  • Odpowiedz