Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem nowego telefonu. Jakichś sensownych wymagań nie mam, bardzo zależy mi na dobrym aparacie, bo obecny jest gorzej niż zły, dobrze żeby telefon był wydajny, ale do codziennych zadań (media społecznościowe/nawigacja), w gry nie gram.
Mam do wyboru
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Samsung Galaxy M21
Xiaomi Redmi Note 8T

Obecnie mam Redmi Note 4 i jedyny powód, dla którego muszę zmienić telefon, to to, że ekran podczas rozmów samoczynnie się podświetla, albo i nawet bez podświetlania, #!$%@? jest w stanie wybrać mi inny numer telefonu i zadzwonić w trakcie rozmowy do kogoś innego. Raz sobie budziki powyłączałam, a drugie aktywowałam, cyrk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dylemat polega też na tym, że podobno 8 Pro też lubi miewać takie problemy, a kupować telefon, po to żeby go potem odsyłać na gwarancję do skutku, to tak średnio fajnie.

Interesuje mnie odpowiedź co byście wybrali, ale przed wszystkim dlaczego tak, a nie inaczej

#telefony #gsm #xiaomi #samsung #kiciochpyta #pytanie
  • 57
@mariusz5891: mam problem od początku z tym telefonem, ekran był wymieniany, czujnik zbliżeniowy zachowuje się jakby działał - przykładam palec/policzek gaśnie, a nagle w trakcie rozmowy się wybudzi i naciskam policzkiem co wlezie. Poza tym nie wiem jakie to ma znaczenie, w momencie w którym bez wybudzania ekranu, w trakcie rozmowy słyszę, jak dzwonię pod inny numer, nieraz jakiś z dupy, do kogoś, do kogo nie dzwoniłam przez lata całe, nawet
@matra jeśli zależy ci na wydajności to chyba nawet nie ma sensu brać pod uwagę Samsunga. Z tych najlepszy będzie 8 pro. Nie słyszałem żeby 8pro miał takie problemy jak piszesz (chyba że jakiś januszy co wystawiają opinie w jakimś RTV euro czy innym media i nie potrafią nawet korzystać z telefonu). Miałem go w rękach bo mamie kupiłem, wydajność na spoko poziomie, wkurzał mnie w nim aparat, ale to dlatego że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: Kupiłem koledze Redmi Note 8T, bo niby 8 Pro miał wiele problemów związanych z mediatekiem w środku i po pół roku narzeka, że niby wolny jest, ale cały czas się wykręca, że nie ma czasu na wyczyszczenie do ustawień fabrycznych, żeby to zweryfikować. Drugi kolega, który kupił też 8T w tym samym czasie, ale z większą ilością pamięci wew. w ogóle nie narzeka i mówi, że świetny telefon.

Tydzień temu
mam problem od początku z tym telefonem


@matra: @mariusz5891: jak wyżej. Myślisz, że wymieniłabym ekran od razu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BirchKf: to że o czymś nie słyszałeś, nie znaczy że nie istnieje, poza tym skoro jakiś Janusz nie umie korzystać z telefonu, to i ja nie umiem, nie wiem, przy dupie go trzymam rozmawiając? Poszukaj informacji na ten temat, bo takie pojawiają się nawet
@matra: z tych które wymieniłaś najlepsza opcja to M21, każdy model Xiaomi ma mniejsze lub większe bolączki ze względu na niedopracowaną nakładkę. A tu budzik rano nie zadzwoni, a tu sie cos spierdzieli i wciągnie baterię przez noc - szkoda nerwów na ten szmelc. Samsung ma spoko baterie, wydajność na zadowalającym poziomie, dopracowaną nakładkę która posiada wszystkie przydatne funkcje.
@matra: samsung m31 z amazon.de jest lepszy od m21. Niestety nie kupisz go w PL taka polityka samsunga.

@winsxspl: co do waszych problemow z czujnikami i wybudzaniem podczas rozmowy. Xiaomi jest #!$%@? i eksperymentuje z polozeniem czujnika.
Stad np ja nie mam problemu z korzystaniem z rn8 (nie pro nie t), ktory ma moja rozowa, bo nie bujam sie jak #!$%@? rezus w trakcie telefonowania i nie majtam tym telefonem
A tu budzik rano nie zadzwoni, a tu sie cos spierdzieli i wciągnie baterię przez noc - szkoda nerwów na ten szmelc


@Szynk44: wow, tego nie znam :O ale za to tłumaczenie się na wybierane telefony że hehe wiesz, pomyłka, jest co najmniej niekomfortowe.

@PurpleHaze: jak wygląda sprawa ewentualnej gwarancji?

bo nie bujam sie jak #!$%@? rezus w trakcie telefonowania


@PurpleHaze: ej, ale wiesz, że ja potrafię bez ruchu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: mam ksiajomi note 8 Pro i nie miałem takich problemów. Mogę go z czystym sumieniem polecić. Upewnij się tylko, że nie będzie dla Ciebie za duży, bo niektórym to przeszkadza
jak wygląda sprawa ewentualnej gwarancji?


@matra: gwarancja amazonu > cokolwiek innego.
Zglaszasz ze cos nie dziala do supportu i odsylka na ich koszt do amazonu, czesto wysylaja drugi przedmiot w zamian.
O ile sie orientuje na zakupiony tel w europie, masz gw samsunga w Polsce, ale ja bym sie od tego trzymal z daleka.
@matra co tak ofensywnie xD, nie napisałem że to nieprawda tylko że o tym nie słyszałem, a sam przed kupnem tego telefonu się nim interesowałem, było to dawno więc może niedawno się problem pojawił (przez np. soft). Co do januszy to pomyślałem ze się nimi zasugerowałas co jak widać było błędnym założeniem, chciałem po prostu przekazać że takie opinie nie mają sensu, więc dobrze że doczytujesz gdzie indziej. Osobiście nigdy w życiu