Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem nowego telefonu. Jakichś sensownych wymagań nie mam, bardzo zależy mi na dobrym aparacie, bo obecny jest gorzej niż zły, dobrze żeby telefon był wydajny, ale do codziennych zadań (media społecznościowe/nawigacja), w gry nie gram.
Mam do wyboru
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Samsung Galaxy M21
Xiaomi Redmi Note 8T

Obecnie mam Redmi Note 4 i jedyny powód, dla którego muszę zmienić telefon, to to, że ekran podczas rozmów samoczynnie się podświetla, albo i nawet bez podświetlania, #!$%@? jest w stanie wybrać mi inny numer telefonu i zadzwonić w trakcie rozmowy do kogoś innego. Raz sobie budziki powyłączałam, a drugie aktywowałam, cyrk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dylemat polega też na tym, że podobno 8 Pro też lubi miewać takie problemy, a kupować telefon, po to żeby go potem odsyłać na gwarancję do skutku, to tak średnio fajnie.

Interesuje mnie odpowiedź co byście wybrali, ale przed wszystkim dlaczego tak, a nie inaczej

#telefony #gsm #xiaomi #samsung #kiciochpyta #pytanie
  • 57
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: w moim redmi 4x miałem tak samo. Jeśli chcesz, ten telefon może działać jak wcześniej. Po pierwsze dokładnie wyczyść czujnik zblizeniowy w telefonie - powinien być gdzieś w pobliżu przedniej kamery, dziurka wygląda jak kamera ale to czujnik. Później przechodzisz do ustawień, informacje o telefonie, i klikasz w "wersja jądra" 5 razy aż otworzysz menu diagnostyczne. Wejdź w single Item test, później proximity sensor. Zakrywaj palcem ten czujnik i obserwuj
  • Odpowiedz
@BirchKf: ja tylko z tą dupą ofensywnie, no bo jak można nie umieć korzystać z telefonu w kontekście rozmów? W sensie, no na prawdę trzeba by się starać ostro, ale jak już przy tym temacie jesteśmy, to gość jeden pisał, że wysłał telefon na gwarancję (Polska), odesłali mu z odpowiedzią, że jak się rozmawia, to się trzyma telefon przy twarzy xDDDD
to też odpycha ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
tną się jak nie wiem co po kilku miesiacach


@BirchKf: czyli problem spadku wydajności po kilku miesiącach na Samsungowskiej nakładce nadal aktualny? Co, jak co, ale MIUI nie ma z tym problemów. Mam Androida 7, MIUI 11 i telefon działa po 2.5 roku jak w dniu wyjęcia z pudełka, czym się nie rach chwalą użytkownicy iphonów. Redmi Note 4 4/64 here.

Po pierwsze dokładnie wyczyść czujnik zblizeniowy w telefonie - powinien
  • Odpowiedz
@matra twoja mama nie wymaga zapewne nic od telefonu jak to zwykły użytkownik ze starszego pokolenia - ważne że działa i da się dzwonic. Socjale jak fb insta Messenger z których korzystasz zapewne na Samsungu będą przymulac, nie wiem jakie masz wymagania ale ja bym się #!$%@? na czym świat stoi xD. Oczywiście jest szansa że trafisz na wadliwy produkt, ale lepsza taka szansa czy użeranie się i denerwowanie na telefon? Moja
BirchKf - @matra twoja mama nie wymaga zapewne nic od telefonu jak to zwykły użytkown...

źródło: comment_1594893640xQACaZotV8Q6RxzAbWluEw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zielony34 nie wiem jak nowe samsungi s20, podejrzewam że nic się nie zmieniło, ale za nic w życiu nie kupiłbym Samsunga ponownie. Robią w ciula Europejczyków dając im te zasrane exynosy, na YT u kogoś było porównanie exynosa i snapdragona. Niby nic a jednak. Co do nakładki zgadzam się, miui jest kozackie. Co do iPhonów bym się kłócił ale nie chcę robić gownoburzy ip vs android xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BirchKf obecnie mam do wyboru 2x 8 pro na 30 rat 0% z czego oba wychodzą łącznie taniej niż sztuka tego co pokazałeś (zaległa promka w euro), rata wychodzi niższa niż obecne oferty, ale to z założeniem żeby słać od razu na gwarancję jeśli którys z nich będzie miał problem albo sprzedać w #!$%@?, nie wiem. Ja mam pecha do elektroniki, zawsze jak coś kupię to wychodzą jakieś z dupy wady (
  • Odpowiedz
kogoś było porównanie exynosa i snapdragona.


@BirchKf: Majster Pirzu ma filmik, widziałem. Dramat.

Moja znajoma kupiła S8 zaraz po premierze, po 2 czy 3 miesiącach nie mogła wytrzymać tak się ciał i narzekała że gówniany.


@BirchKf: czyli u Samsunga stabilnie...

Nie wiem gdzie chcesz kupić telefon


@BirchKf: Euro RTV AGD bo tam też jest promocja.
  • Odpowiedz
@matra jeśli dla ciebie ta oferta spoko to bierz, chociaż ja nienawidzę rat, bo czuję dodatkowo to takie zobowiązanie że muszę płacić i jakbym chciał po 2 latach nowy to nie kupię bo płacę za obecny, ale to wiadomo kwestia już indywidualna.
Jeśli chodzi o gwarancję to w RTV euro czy innym Mediaexpert jest taki plus, że ta gwarancja prawie zawsze zostaje uznana, często albo naprawiają albo od razu ci dają nowy
  • Odpowiedz
@BirchKf: jak po dwóch latach spłacasz obecny, zawsze możesz nadpłacać, albo spłacić jak Ci wygodnie. Dla mnie to dobra opcja, bo oszczędności mam na nagłe wydatki, głównie takie, które wymagają użycia gotówki, lub gdy nie ma rat 0% - tutaj nic nie tracę, a w każdej chwili mogę spłacić.
Jakbym chciała kupić nowy telefon dla samego posiadania nowego telefonu, to inna kwestia - ten zakup jest przykrą koniecznością, bo mam inne
  • Odpowiedz
@matra rozumiem rozumiem, każdy ma innaczej.
Z tym uruchomieniem to mam na myśli to, że kupisz, odejdziesz od kasy, uruchomisz i na szybko sprawdzisz, ta pierwsza konfiguracja telefonu nie trwa zbyt długo, myślę że z 5 min może + przekładanie karty SIM (sprawdź czy masz odpowiedni rozmiar). Będzie coś nie tak to od razu zostawisz
  • Odpowiedz
@BirchKf: mam 14 dni na zwrot, bo telefony zamawiane przez internet, więc można rozważyć spróbowanie zrobienia tego w domu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matra no to łatwo. Ja bym się nie przejmował tym że może się trafić akurat wadliwy, bo nieważne co kupisz zawsze jest jakaś szansa. A pomimo kupienia przez internet to zapewne można oddać osobiście w sklepie na gwarę więc też nie czekasz na przesyłkę
  • Odpowiedz
@HackYouToo: 8T też wygląda ciekawie, bo prawda jest taka, że każda z tych pozycji jest lepsza od mojego obecnego, ale z drugiej strony gdzieś w tyle łba siedzi przekonanie, że jak ten model słabszy od drugiego (8 pro), to będzie gorszy i będę mniej zadowolona xD
Z drugiej strony chciałabym w końcu dobry aparat, bo note 4 od premiery nawet nie próbował oszukiwać że nie jest kupą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@matra: co do wydajnosci to bym sie nie obawial, w codziennym uzytkowniu nie ma zadnego momentu w ktorym bym stwierdzil, ze cos sie zacina. Jedyne co mnie przekonuje do 8 Pro to ciensza ramka, moim zdaniem to lepiej wyglada i tyle
  • Odpowiedz
@matra: M21 ma najlepszy aparat z tej trójki, dopracowana nakładkę i będzie miał perdyliard lepsze wsparcie jest świeżo po premierze. Oba te Siaomi skończą na Androidzie 10 a z tym Samsungiem możesz liczyć że skończy na 12. Bugi o których piszesz to zasługa nakładki MIUI a nie konkretnego modelu, więc spodziewaj się że będzie to samo albo jeszcze gorzej.
Wydajnościowo wypada lepiej od 8T i słabiej od 8 Pro, ale mowa
  • Odpowiedz
@k3lt: nie wiem czy nakładki, bo po aktualizacji mam nową. Mój telefon ma 2,5 roku i ciągle dostaje wsparcie aktualizacji systemowych, androida mam 7 i nie mam na co narzekać, a teraz jest który, 10? To masz różnicę trzech, a ja wciąż nie mam co narzekać na telefon.
Jeśli jest to problem nakładki, to jesteś w stanie powiedzieć, dlaczego problem występuje losowo w tych telefonach? (mowa o wszystkich modelach wraz z
  • Odpowiedz
@matra: Wpisz sobie w google "Xiaomi czujnik zbliżeniowy" albo "Xiaomi proximity sensor issue" miłej lektury. Ten problem dotyczy większości ich przeróżnych telefonów od lat, od low endow po średniaki i flagowce.
W M21 będziesz mieć parę klatek mniej w jakichś gówno gierkach w porównaniu z RN8 Pro ale przynajmniej nie ma podobnych problemów i wszystko działa jak ma działać zaraz po wyjęciu z pudełka i nie trzeba się bawić w jakieś
  • Odpowiedz
@k3lt: no wiem, przecież wyżej była dyskusja o tym, mi chodzi o to jaki jest związek z wadliwą nakładką względem tylko wybranych egzemplarzy
  • Odpowiedz
@matra: Kontrola jakości jak przystało na chiński sprzęt.
A jeśli chodzi o wsparcie miałem na myśli poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje Androida a nie nic wnoszące aktualizacje nakładki systemowej.
  • Odpowiedz