Wpis z mikrobloga

Marzy mi się partia lewicowa światopoglądowo i prawicowa gospodarczo. Taka, co miałaby w planach:

- ograniczenie socjalu (np. 500+ kończy się na drugim dziecku, co oznacza, że rodzina wyciągnie z tego max. 1000 zł)
- likwidację Funduszu Kościelnego
- legalizację marihuany rekreacyjnej i nałożenie na nią akcyzy
- dopuszczenie aborcji na życzenie do konkretnego tygodnia ciąży (oczywiście tylko prywatnie; NFZ to nie zastępstwo dla antykoncepcji)
- ustanowienie związków partnerskich dla par homoseksualnych (wielu ludzi identyfikujących się z prawicą, z którymi rozmawiałem uważa, że małżeństwo powinno zostać zarezerwowane dla par heteroseksualnych, natomiast nie mieliby nic przeciwko związkom partnerskim lub nawet je popierają - w ten sposób wilk syty i owca cała)

Ale niestety mogę tylko marzyć.

#polityka #przemysleniazdupy
  • 98
@TenTypZez: Akcyza na marihuanę przy jej legalności to dobry zastrzyk do budżetu. Bądź co bądź jest to używka, jak alkohol czy papierosy. Sam osobiście sporadycznie palę i wolałbym zapłacić więcej kasy i mieć towar dobrego i sprawdzonego pochodzenia.
@elf_pszeniczny: Przyznam, że tego nie wiedziałem. Wydawało mi się, że te dla par heteroseksualnych już mamy. I tak, nie twierdzę, że podatki to kradzież. Wolałbym, aby te dodatkowe wpływy do budżetu służyły