Wpis z mikrobloga

Kwestia czasu az ktos im wjedzie w dupe i oczywiście on bedzie sprawcą


No oczywiście że tak. Jeśli ktoś jest kretynem i nie umie zachować bezpiecznego odstępu to niech odda prawko xD Po to jest odstęp żeby w razie nagłego hamowania nie zderzyć się z autem poprzedzającym ale widać to za trudne do zrozumienia dla niektórych
@Stormweaver: no dobra, aktywny tak. Założyłem, że raczej małe jest prawdopodobieństwo trafienia na kogoś z aktywnym, kto w dodatku używa go w ruchu miejskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szdunek: @alonsoxx: no to ja się z takim nie spotkałem - w manualu zero hamowania, w automacie ew. redukcja.


Ja mam manuala w audi i tak wlasnie dziala. Ale predkosc musi byc przekroczona o ok 8-10km od zadanej
@Xtreme2007 serio dziwne zachowanie... Nie kojarzę, żebym się z takim czymś spotkał. Czasem sam tak sygnalizuję, że ktoś mi siedzi na zderzaku i widzę jego mordę, jakby był u mnie w aucie na tylnym siedzeniu. Ale rozumiem, że Ty nie siedziałeś na zderzaku.
@Xtreme2007: nawet bym się zgodził z tobą ale to "nie wiadomo po co" jest w cholerę trudne do zweryfikowania. Wystarczy, że nie znasz drogi i nie wiesz czy coś ci nie wyskoczy (lub czegoś nie miniesz) to mimowolnie hamujesz.

@archon:

Trzeba albo trzymać się bardzo daleko


Generalnie to wiesz, że masz taki obowiązek, żeby jechać na tyle daleko że jak da po heblach to masz się wyrobić i też zahamować?
@hpiotrekh tu nie chodzi o siedzenie na dupie. Ja np jeżdżę ostrożnie, zachowuję odstępy, bo wiem jak to bywa. Ale serio zwróć kiedyś uwagę, bo dużo takich osób jeździ co na prostej sprawdzają czy hamulec działa.
@wisnia6666: na logikę to nie ma ze sobą raczej nic wspólnego - tzn. aktywny na pewno musi umieć hamować, ale nie ma przeciwskazań żeby zwykły nie hamował. Tyle że jakoś dotąd trafiłem tylko na takie niehamujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@angor86: Potwierdzam. Miałem jedna lekcje dotyczącą dystansu (bez strat) i należę do tych, co trzymają się zderzaka. Miałem na myśli zwykła jazdę po mieście na dłuższych odcinkach bez świateł - dystans trzeba pomnożyć przez 3, albo od razu wyprzedzać.