Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem bootcamp i zostałem z niczym.

Zachęcony wizją dosyć niezłych zarobków, obiecankami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym dotyczącym bootcampu postanowiłem w to wejść. Pokazywali nam w prezentacjach posty z grup facebookowych ile zarabiają specjaliści, mówili, że rekruterzy poszukują programistów, jeszcze tekst, że w Polsce brakuje 60 tysięcy programistów. Wszyscy, którzy byli na prezentacji byli zachwyceni i gotowi zmienić swoje życie. Miałem trochę problem z przyswojeniem materiału bo to wszystko szło szybko i intensywnie ale jakoś się udało. Pierwsze rozczarowanie to etap poszukiwania pracy. Miały być rozmowy rekrutacyjne i zaproszenia a nagle cisza. U reszty z grupy podobnie. Raz nawet usłyszałem, że ludzie po szkołach programowania nie są mile widziani w większości firm. Mam też znajomych na studiach i niektórzy też nie mogą znaleźć pracy. Jak to w końcu jest? Byłem na targach pracy i zauważyłem, że mało która firma szuka ludzi na staż. Firmy przychodzą na uczelnie i oczekują już doświadczenia. Tak wygląda rynek juniora?

#pracait #programowanie #gorzkiezale #naukaprogramowania #informatyka #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f0b4dc8e270c575295b91aa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 26
@keton22: Ten post zdaje się kiedyś nawet był na anonimowym Mirko, nawet nie podobny tylko pewnie dokładnie to samo. Ktoś tu się chyba postanowił powtórzyć.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie dziwię się. Ciężko się przebić w tłumie takich samych CVek. Poza szkoleniem trzeba pewnie jeszcze trochę posiedzieć samemu. Nie wiem z czego robiłeś bootcampa ale jak z backendu to fajnie nadrobić trochę studenckich (tzw. niepotrzebna, do czasu, teoria) skilli jak AiSD czy złożoność obliczeniowa żeby rozmowa miała sens. Z drugiej strony warto zrobić kilka dodatkowych (i rozwijających) projektów czy brać udział w jakiś projektach open source tak żeby nie