Wpis z mikrobloga

@zmyslaw: ło paaanie, temat rzeka, warto poczytać parę artykułów o kupowaniu używanego auta (bo skoro pytasz o takie rzeczy to zakładam, że takie masz na myśli) i na oględziny zabrać kogoś, kto się na tym zna.

Budżet - cholera wie ¯\_(ツ)_/¯ Auto używane to auto używane i będzie się psuło i takie za 5 tysięcy jak i takie za 75 tysięcy. Można najwyżej zminimalizować to ryzyko wybierając zadbaną i nie zajechaną
@zmyslaw: To w takim budżecie jest zasada - szukaj czegoś w najbliższej okolicy, w możliwie najlepszym stanie. Przygotuj się, że pewnie kilka aut obejrzysz, więc nie warto jechać daleko, żeby okazało się złomem. Nie zwracaj uwagi na rok i przebieg. Omijaj jedynie auta, które słyną z awaryjności oraz wszelkie marki premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobre byłoby coś prostego konstrukcyjnie i taniego w utrzymaniu typu Astra II,
y okazało się złomem. Nie zwracaj uwagi


@aksal89: jakie lsyna z awaryjnsci? marki prmeium daruje sb
pewnie celowac w niemieckie marki bo tanie czesci
gdzie uszkac auta? komisy oto moto?

z takich bonusow hcce zeby klima byla i chyba to wysztko i zeby nie umrzec w czolowce z rowerem

chce tak ogarnac zeby nie bylo ze auto w polowie drogi do domu sie rozleic ew wiedizec co sie sypi i kupic
jakie lsyna z awaryjnsci?


@zmyslaw: Tu mam na myśli takie bardziej oczywiste jak Laguna II z dieslem, czy starsze Alfy Romeo - czasem może być kuszące kupno nowszego, większego auta, ale one są tanie nie bez powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tanie części będziesz mieć zwłaszcza do mniejszych aut popularniejszych marek. Klimę nawet w takich często da się znaleźć - jedynie nie wierz w bajki, że klima
ywiste j


@aksal89: mysle by w gazie odrazu zeby miec
chceh cos zeby bylo tanie nie palilo duzo i zeby zmiescilo sie wszedzie na parkingu

nie wime co znaczy ze do nabicia
tez sie naslyszlaem ze komisy to gowno
no i wanze zeby nie byl po wypadku czy zbijany z 3 aut oraz wiadomo ze przebieg jest krecony
@zmyslaw Ja za niecałe 5k kupiłem Astrę z 2002 r. od pierwszego właściciela, polskiego salonu i historią ASO do 2017 r. Kilka pierdół wymieniłem i w tym roku bezawaryjnie zrobiłem 15 tys. km. Także określ budżet i szukaj czegoś zadbanego w tych pieniądzach. Na cuda się nie nastawiaj, nie napalaj się na pierwsze lepsze auto i koniecznie jedź na SKP sprawdzić co od spodu gra.

Zanim kupiłem Astrę to oglądałem Focusa 2000