Wpis z mikrobloga

@Anhezjel: Liczysz prawie dobrze, ale mnożysz nie w tą stronę. Jeśli w samym "lejku" byś miał 3cm deszczu i przelał zawartość do tej rurki to w rurce będzie większy poziom wody niż w lejku.

Ciężko powiedzieć tak na 100% bez pomiarów, ale ja bym powiedział tak: lejek ma ze 2 razy większą średnicę niż rurka, czyli 4 razy większą powierzchnię niż rurka. Więc jesli spadło 3cm deszczu na powierzchnię 4x
  • Odpowiedz
@takijakislogin: Prawda. Przeglądanie wykopu w pracy prowadzi do głupich błędów obliczeniowych. Dzięki!

@and220: O nienie. +50% promień>nowy promień to 150%>nowa powierzchnia to 225% Ale faktycznie, jak kolega wyżej zauważył, średnica może być też ze 2x większa i wtedy mamy x4.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: e no bez przesady, za stacje nowa dawalem ok. 500zl 5 lat temu, deszczomierz za ok. 250zl :) duzo, ale warte swojej ceny tym bardziej jak komus przyda sie dostep do takich danych (automatyka ogrodowa itp.)
  • Odpowiedz
A mnie w podstawówce wyśmiali jakby mierzyć deszcz do miarki to da wynik opadów ;) do dziś pamietam tych debili i ich śmiech
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@westu: ceny wziąłem z x-komu, pewnie znajdzie się gdzieś taniej. Sam chciałem się w coś takiego pobawić, ale obecnie mając mieszkanie nie ma to sensu. A jak już, to pewnie wybiorę opcję majsterkowania i zrobię coś samemu na jakimś esp8266 czy arduino + serwer na RPi. Nie będzie działać pewnie w połowie tak dobrze jak Twoje, ale będzie frajda z robienia ;)
  • Odpowiedz