Wpis z mikrobloga

Siemka, mam problem ze Zgemma h9.2s z openATV 6.4. Mam go jakoś od lutego, wszystko śmigało do burzy jakiś czas temu. Na drugi dzień po burzy zauważyłem, że nie działa EPG oraz data i godzina są złe. Brak informacji o programach przy liście kanałów oraz przy kliknięciu przycisku epg. Jedyne informacje o programach - przy przełączaniu kanałów na dolnym pasku - aktualny program i co będzie następne. Jakieś pomysły?
#enigma2 #zgemma #openatv #cccam
  • 34
  • Odpowiedz
data i godzina są złe

@Xexy: Czy po restarcie urządzenia nie ustawiła się prawidłowo sama? Tuner powinien aktualny czas pobrać z transpondera/multipleksu lub z serwera NTP (zależnie od ustawień).

nie działa EPG

Przy błędnie ustawionym zegarze, to logiczne, że EPG nie będzie, poza ewentualnie tym "szybkim" (bieżący i następny program). Bo tuner zapewne pobiera EPG dla 8 lipca 2020, ale skoro uważa, że dziś jest np. 1 stycznia 1970, to je
  • Odpowiedz
@mp107: Data nie ustawiła się po restarcie niestety. Data pokazuje o jeden dzień do przodu, a godzina o jedną godzinę do tyłu, także i tak jako tako powinno pobierać epg chyba. Nie wiem co z tym robić. Jak mowilem - wcześniej wszystko działało dobrze i nagle szlag trafił wszystko.
  • Odpowiedz
Aktualizacje openatv czy oscamu czy czego? Przyznam szczerze, że kolega mi to organizował, potem wyjechał i nie za bardzo mam z nim kontakt i ja jeszcze średnio ogarniam to wszystko. Trochę czytałem, mniej więcej wiem o co chodzi, ale cały czas się uczę. Więc o które aktualizacje chodzi?
  • Odpowiedz
@Xexy: U teścia mam to samo po zaniku prądu. Poradzili mi zainstalować jeszcze raz, wtyczkę epg, niestety nie da rady. W weekend będę instalował od nowa soft bo nic innego nie wymysle
  • Odpowiedz
@Xexy: mam to samo date pokazuje mi dwa miesiące do przodu i kompletnie nie mam pojęcia jak to zmienić. Jeśli ktoś wymyśli co można na to zaradzić to będę wdzięczny za podpowiedz.
  • Odpowiedz
@Xexy: Kiedyś też zetknąłem się z tym problemem, tylko, że niestety nie pamiętam, co konkretnie pomogło.
Po reinstalacji image na pewno problem zniknie, ale później pozostanie Ci kwestia konfiguracji i instalacji używanych przez Ciebie pakietów.
Na początek spróbuj zatrzymać proces oscama (polecenie /etc/init.d/softcam stop), potem ustawić datę (polecenie date "YYYY-MM-DD hh:mm", zwróć uwagę na format daty) i na końcu restart tunera. Zdarzyło mi się, że proces oscama uniemożliwiał korektę
  • Odpowiedz
@mp107: Wszedłem w dekoder przez openwebif przez komputer, w logu oscama faktycznie data jest całkiem inna - rok 2031. W tym może być problem. Jak mogę zmienić ta datę? Do terminala nie mam dostępu bo potrzebny jest login i hasło, które ustalał ten kolega. Jest jakiś inny sposób żeby to zrobić czy tylko nowy image mi pozostał?
  • Odpowiedz
@Xexy: W interfejsie webowym oscama masz zakładkę Restart i opcję "Shutdown". Możesz spróbować jej użyć zamiast zatrzymywania procesu poleceniem.
Następnie (w celu pobrania aktualnej daty) spróbuj "przelecieć" po kanałach nie-IPTV (kanałów TV naziemnej lub satelitarnej lub kablowej).
Potem restart urządzenia oscama ponownie uruchomi.
  • Odpowiedz
@Xexy: to skontaktuj się z kolegą, albo spróbuj domyślny login i hasło dla tego obrazu, szczerze wątpię że ten kolega zmieniał z domyślnego, bo po co, poza tym epg nie ma nic wspólnego z oscamem, jakbyś nie miał oscama i wszystkie kanały by były czarne, to epg dalej by się pojawiało, w normalnie działającym systemie
  • Odpowiedz
epg nie ma nic wspólnego z oscamem

@Miecz12: Zgadza się. EPG nie jest w żaden sposób szyfrowane, więc nie wymaga deszyfrowania i nie ma nic bezpośrednio wspólnego z oscamem. Ale jednak - raz zdarzyło mi się, że proces oscama blokował korektę daty w tunerze i skutkiem tego polecenie date… daty nie korygowało (albo oscam błyskawicznie przywracał poprzednią - nie wnikałem), a z nieprawidłową data EPG się nie wyświetlało. I właśnie taką
  • Odpowiedz
@xalvan: a jaki masz firmware i od kogo kupowałeś (kiedyś jak przeglądałem te gotowe paczki to część miała hasła związane z danym sprzedawcą) i co wpisywałeś
  • Odpowiedz
@Miecz12: ogarnąłem już że jak sie wpisuje haslo to jest bez żadnych znaków, wiec już działa. Co do EPG sposób od @mp107 działa tyllko, że po restarcie dekodera wraca do daty z 2031 roku ;p
  • Odpowiedz
@mp107: zrobiłem jak mówiłeś, zalogowałem się do terminala, zatrzymałem oscama tym poleceniem i zmieniłem datę, ale po restarcie dekodera data dalej jest 2031. W sensie póki nie zrestartuje to dekoder pokazuje datę taka jak ustawilem, ale po restarcie wraca na 2031. Jest coś więcej co mogę spróbować żeby nie wgrywać nowego softa?
  • Odpowiedz