Wpis z mikrobloga

@BenekTG: Warto porobić trochę placków na kamieniu dołączonym do pieca, czy po pierwszej próbie będę domawiał biscotto? Biscotto masz 4cm grubości?

Pirometr potrzebny do effeuno czy wystarczy trochę praktyki na zasadzie prób i błędów?
@booolooo ja kupiłem w zestawie z biscotto, kamień z pieca odłożyłem i nie testowałem nawet. Ludzie na grupie KMP piszą, że przypala spód, trzeba dawać na 350-300'C. Jak mam biscotto daje na full i gitara siema.

Pirometr kupiłem ale teraz już bym tego nie zrobił. Lepiej dołożyć do biscotto lub łopaty. 60min i mam dokładnie 490-480'C, 40min jest 430-440'C.
Pirometr tylko przydaje się na początku aby sprawdzić w jakimś czasie osiaga temperature.
@BenekTG: Dzięki! Tak bym teraz biscotto nie kupił, bo problemy z dostawą, będzie za jakiś czas, tylko, że 2cm grubości.
Sam piec tak samo, chciałem wersję 450ha, a była tylko 500ha xD jednak dobrze wyszło cenowo, to wziąłem.

O dzięki, ten czas mi trochę pomoże, nie będę zatem kupował piro, tylko ogarnę czasowo. Tego nie wiedziałem, dzięki i smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwsze kilka placków pójdzie
Pirometr kupiłem ale teraz już bym tego nie zrobił. Lepiej dołożyć do biscotto lub łopaty. 60min i mam dokładnie 490-480'C, 40min jest 430-440'C.


@BenekTG: Ło kurde. Wydawało mi się, że Effe to jednak w 20 min wygrzeje.