Wpis z mikrobloga

Dziś swoje symboliczne 10. urodziny obchodzi Felicja, kotka, której by nie było tutaj z nami, gdyby nie wykopki.
Dokładnie 5 lat temu ją znalazłam i z waszą pomocą udało się ją uratować, doprowadzić do stanu używalności. ;)


Jest ze mną we wszystkich dobrych i złych momentach, wspiera mnie na swój koci sposób...

Jest inna niż wszystkie koty #pdk - reaguje na imię, przychodzi, gdy się ją woła, nie wykazuje agresji- można jej dokuczać, budzić i nawet, jak się niechcący stanie na ogon, nie piśnie słowem.

Po wypadku zostało jej ciężkie zeskakiwanie (po zeskoczeniu z łóżka się ślizga i jest takie "łup", że chyba sąsiedzi to słyszą xD ), mało sprawne tylne łapki podczas zabawy (prawie w ogóle nie rusza tylnymi łapkami, nie "odpycha"), często widoczna trzecia powieka w lewym oku, leżącym obok dziurki w nosie, przez którą była przeprowadzona rurka do karmienia i z tego samego powodu [rurki], szybciej jej się lewe ucho brudzi (podejrzenie, że może błona bębenkowa została przerwana czy coś). No i się czasem ślini (zazwyczaj, jak jest jej dobrze :D ), nie wiem, czy przez brak przednich zębów, czy przez szycie (w dwóch miejscach miała żuchwę naprawianą).

No i to chyba na tyle, mam nadzieję, że za 5 lat będę mogła podobny post dodać. :)

#felicjazdrowieje #pokazkota #kot #koty #urodziny
ostrzyjnoz - Dziś swoje symboliczne 10. urodziny obchodzi Felicja, kotka, której by n...

źródło: comment_15937951713IRzzhGQiSrAjxUf8khmXZ.jpg

Pobierz
  • 60
@porBorewicz07: Pilnowałam. :)

@achtung_minen: Tak jak pisałam pod tamtym znaleziskiem- jedni wspierają zwierzątka, drudzy dzieci, inni starszych ludzi, jeszcze inni osoby niepełnosprawne... Wszystkie te grupy potrzebują pomocy, więc dobrze, że są różni ludzie, wspierający różne inicjatywy.
Nietaktowne były tylko komentarze, doradzające uśpienie czy wręcz zamordowanie kota, bo jak widać, nie było to przedłużenie agonii.

A jeszcze inni nie pomagają, bo nie chcą, nie mają pieniędzy czy nie ufają (coraz więcej
@Leninzone: Ogółem, to chciałam taki prawdziwy koci tort zamówić, ale okazało się, że stronka, która oferuje paczki dla zwierząt (zwykłe i urodzinowe), ma tylko psie wersje. Także improwizowałam. :)