Wpis z mikrobloga

Dziś swoje symboliczne 10. urodziny obchodzi Felicja, kotka, której by nie było tutaj z nami, gdyby nie wykopki.
Dokładnie 5 lat temu ją znalazłam i z waszą pomocą udało się ją uratować, doprowadzić do stanu używalności. ;)


Jest ze mną we wszystkich dobrych i złych momentach, wspiera mnie na swój koci sposób...

Jest inna niż wszystkie koty #pdk - reaguje na imię, przychodzi, gdy się ją woła, nie wykazuje agresji- można jej dokuczać, budzić i nawet, jak się niechcący stanie na ogon, nie piśnie słowem.

Po wypadku zostało jej ciężkie zeskakiwanie (po zeskoczeniu z łóżka się ślizga i jest takie "łup", że chyba sąsiedzi to słyszą xD ), mało sprawne tylne łapki podczas zabawy (prawie w ogóle nie rusza tylnymi łapkami, nie "odpycha"), często widoczna trzecia powieka w lewym oku, leżącym obok dziurki w nosie, przez którą była przeprowadzona rurka do karmienia i z tego samego powodu [rurki], szybciej jej się lewe ucho brudzi (podejrzenie, że może błona bębenkowa została przerwana czy coś). No i się czasem ślini (zazwyczaj, jak jest jej dobrze :D ), nie wiem, czy przez brak przednich zębów, czy przez szycie (w dwóch miejscach miała żuchwę naprawianą).

No i to chyba na tyle, mam nadzieję, że za 5 lat będę mogła podobny post dodać. :)

#felicjazdrowieje #pokazkota #kot #koty #urodziny
ostrzyjnoz - Dziś swoje symboliczne 10. urodziny obchodzi Felicja, kotka, której by n...

źródło: comment_15937951713IRzzhGQiSrAjxUf8khmXZ.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ostrzyjnoz: Kot to w pewnym sensie dzikie stworzenie, które ma swoje instynkty. Zakładanie mu dzwoneczka to nic innego jak zwykły sadyzm. Koty miewają coś takiego jak irytację, frustrację, depresje, a taki dzwonek tylko temu sprzyja.
  • Odpowiedz
@tasiorekk: Obroże nie przeszkadzają kotom, kwestia żeby były łatwo wypinane. A tu widać, że ona ma adresówkę co w przypadku kota o dużych przejściach jest bardzo przydatne.
  • Odpowiedz