Wpis z mikrobloga

Mirki co majo #audi! Jakie macie doświadczenia z Audi A4 B9? Solidna to furka czy raczej patrzyć na coś innego (ew. #bmw 4)?
Yay or nay?

Osobiście rozglądam się za używanym 2.0TDI

#motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@eru: panie po co te nowinki, za 10k kupisz a4 b5, każdy ci to naprawi tanio, elektroniki nie ma za wiele to nie ma się co psuć. Stare lepsze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam a4 b8 więc nie będę się rozpisywał mocno- na grupach poświęconych tym modelom twierdzą że auto tak naprawdę nieznacznie się różni dynamiką czy awaryjnością, pamiętam tylko że też narzekali na jakość wykończenia wnętrza i na jakość samych plastików

Ja bym brał jak #!$%@?, obecne też kupiłem spontanicznie bez czytania ani jednej opinii w necie (serio) i jestem turbo zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: zweryfikuj proszę moją teorię:

Założenia:
1. im wyższe obroty tym wyższa moc silnika
2. automat chętniej redukuje biegi niż człowiek

Hipoteza:
W codziennym użytkowaniu (jazda z prędkościami dozwolonymi, wyprzedzanie na spokojnie) słabszy silnik (np. 150KM) w automacie będzie tak samo "mocny" jak mocniejszy (np. 190KM) w manualu.

Przykład: jadąc manualem za wyprzedzającym tirem autostradą, gdy tir zwolni pas nie redukuje biegu (5. lub 6.) tylko naciskam gaz i się rozpędzam.
  • Odpowiedz
@eru: od 2017 mam b9 w kombi 2.0 TDI 190 bez quattro. Zrobiłem ponad 60kkm. Tylko jedna nadmiarowa wizyta w serwisie. Zepsuło się dociąganie pasa kierowcy. Wymienione na gwarancji. Poza tym żadnych problemów. Bardzo cicho i wygodnie. Na trasę moc w zupełności wystarcza. Nawet myślę o sprzedaży bo 3 dziecko mi się urodziło i już dośc ciasno się robi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smash78: a ja myślę o kupnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) podeślij jakieś info jeśli myślisz poważnie
  • Odpowiedz
@eru: No u mnie w b8 to tylko na 160kkm sprzęgło i dwumasa rok temu, teraz na 185kkm rozrząd a poza tym to wszystko bardzo ładnie działa, od siebie mogę polecić zawieszenie 1be, avant na autostradzie przyklejony do drogi i gwałtowne (bądź dynaminczne jak kto woli) zmiany pasa i manewry przy +160kmh nie robią na tym aucie wrażenia
  • Odpowiedz