Wpis z mikrobloga

@jakala
@Jarek_P
@brokenik

Panowie panowie...chciałbym takiego ISP jak OP który to mi mówi że mam sobie ogarnąć routerek z sfp a on mi daje wkładkę.... Chyba prościej znaleźć igłę w stogu siana niż takiego ISP ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chociaż jakby mi ISP dał w miarę spoko ONU, tj wielkości jakiegoś raspberry i co by brało max 10wat to czemu nie. Jak widzę te kobyły z zasilaczami jak
@brokenik zobacz co daje inea czy inne gowniane UPC czy MM. ( ͡º ͜ʖ͡º) to co podesłałeś to jest coś pięknego, chyba nawet w jednym oddziale firmy mamy takiego o ile mnie wzrok nie myli ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chociaż jakby mi ISP dał w miarę spoko ONU, tj wielkości jakiegoś raspberry i co by brało max 10wa


@korni007: mój ISP dał mi malutkiego huaweia, ciągnącego może ze 4W, a na nim bridga. Z ONT mam jedynie rurę, a całą resztę ogarniam sam.
@korni007: KAŻDY dostawca sprzetu dla operatorow ma w ofercie 1 portowe ONU (czy jest to Nokia/Alcatel, Huawei, inne ZTE, Calix czy jakies Uplinki), po prostu nie kazdy operator chce sie w cos takiego bawic, 99 procent klientow chce miec pudelko z wifi w jednym urzadzeniu. Co najwyzej Inea czy Orange udostepniajac BSA wstawia swoje jednoportowe ONU zeby inny operator (T-Mobile na przyklad) mogl wstawic wlasny router. Zobacz na UPC ktory wstawia
@jakala: Dokładnie, niektórym się wydaje, że wezmą wkładkę gigabitową na jednomod z demobilu za 20zł i będzie hulać;) Te GPON sticki są idiotycznie drogie w porównaniu do jednoportowych ONU które kosztują w detalu kilkadziesiąt złotych. Chociaż ostatnio hurtownie sprzedają jakieś chińskie sticki za 150 zł które mogą udawać Dasana ;)