Wpis z mikrobloga

Ułańska fantazja :D Tak można podsumować dzisiejszy trening... same rekordy hehe.

Floor press vs chains 1RM - 256,5kg x 1 (182,5kg bar + 74kg chains)
Incline bench close grip 1RM - 160x1 175x1 185kg x 1
Tate press - 30x8 40x8 50kg x 4
Upright rows to chin, low pulley - 120kg 4x10
Lat pulldown 4x12
Hammer curls 3x10
Triceps pushdown 3x10

Floor press vs chains, poprawiony o 2,5kg względem ostatniego razu. A i zapas tam był. Wiadomo to nie cały ciężar się podnosi bo część łańcuchów jest na ziemi... nie ważne... ustawienie takie samo jak ostatnim razem, gdzie ostatnim razem ciężej poszło 180kg na sztandze, a tutaj 182,5kg łatwiutko.

Incline bench press close grip ławka pod kątem 45stopni- 185kg x 1 i to tak łatwo, rakieta do góry, niestety nie miałem jak nagrać. W tym ćwiczneiu, to nie wiem PR poprawiony o 10?15kg? Nie pamiętam już ile robiłem bardzo wąskim chwytem. W każdym razie ogromny zapas tutaj czułem, a to robiłem po 1RM w floor pressie, czyli już będąc zmęczony :)

Tate press heh, tutaj właśnie ułańska fantazja poniosła i stwierdziłem że sobie sztangielkami po 50kg spróbuje :) I poszło nawet elegancko, ale łapska już zmęczone, i co ciekawe największym problemem było ustabilizowanie tego, po drugim powtórzeniu kompletnie mi uciekły sztangielki, przez to też nie udało się 5 repa zrobić :P

Upright rows to chin low pulley - czyli przyciąganie sztangi do brody wąskim chwytem, z tym że na wyciągu, bardzo elegancko to wchodzi na wyciągu, dotychczas robiłem przeważnie sztangą. Wiele osób unika robienia jakichkolwiek wariantów upright rows, ja robię to ćwiczenie od zawsze, nigdy nie czułem żadnego bólu, ani problemów.

Uwielbiam to jak te treningi "wchodzą", i to ciągłe uczucie bycia silniejszym i silniejszym. Życzę tego każdemu bo jest to naprawdę budujące :)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport
IntruderXXL - Ułańska fantazja :D Tak można podsumować dzisiejszy trening... same rek...
  • 24
jakbyś tak odbił od brzucha to byś dźwignął bez problemu 800kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zgreddo: No niestety bebech jeszcze za mały, ale każdego dnia staram się to zmienić, i sprawić aby rósł coraz większy.
@deshix: Hehe, warto zapoznać się tam z moim komentarzem pod tamtym filmikiem :P


@IntruderXXL: zawsze mnie rozbrajają takie komentarze jak odpowiedź Tybory "a na innych filmikach robią inaczej, więc nie robię źle" xD
@srgln: wiesz, nie ma prostej odpowiedzi na to czy coś jest złe czy dobre, tutaj można jedynie stwierdzić ze ćwiczenie nie spełnia założen tate press wiec mozna je nazwać ćwiczeniem na triceps pomagającym w wyciskaniu, ale nie koniecznie tate presami. Myśle ze sam tybora wie dość sporo o wyciskaniu, przynajmniej oceniając go z perspektywy wyników, jego czy kolegów z teamu
@deshix: Jego wykonanie Tate Pressa było błędne i tak jak sam zaznaczyłeś - nie powinien tego nazywać w taki sposób. Śmieszy mnie brak takiej pokory. Został Tyborze wytknięty błąd, a facet zaczął się tłumaczyć, że nie zrobił źle tego ćwiczenia, bo na innych poradnikach też wykonują je w taki sposób. Nie kwestionuje jego wiedzy i doświadczenia, ba nawet sam bardzo bym chciał, żeby ktoś taki mnie podszkolił w technice wyciskania.
a ty to chyba oglądałeś ostatnio webinar jak letko podnosić cienszkie ciężary co


@deshix: Ech to nie ma co nawet gadać... Cieszę się natomiast że trójbój to taki "transparentny" sport, wystarczy spojrzeć na total, na progres i już wiadomo z kim ma się do czynienia :)
A jak ktoś nawet tego zweryfikować nie chce... cóż chcącemu nie dzieje się krzywda... każdy może słuchać, robić to co mu pasuje.
@IntruderXXL: ja wiem ze nie jesteś ich fanem, ale myśle ze na wpc na jesień chłopak z bb się chociaż koło 350/190/330 zakręci, a jest albo ostatni rok w juniorach, albo pierwszy w seniorach
ja wiem ze nie jesteś ich fanem, ale myśle ze na wpc na jesień chłopak z bb się chociaż koło 350/190/330 zakręci, a jest albo ostatni rok w juniorach, albo pierwszy w seniorach


@deshix: Ale co to zmienia? To są mentalne, moralne karły, chałturnicy... Którzy zaszkodzili, popsuli wielu ludzi. A wiesz co jest podstawą u nich? Wręcz zmusznaie każdego do wchodzenia na bombę jak najszybciej, i na jak największą... Bo inaczej
@IntruderXXL: pamietam ze nie przepadasz za nuckolsem i jego stronka strongerbyscience, ale pamietam kiedys nawet od niego #!$%@? artykul, przetumaczyli na polski i podpisali jako swoj, nie podajac zrodla do momentu az ktos do nuckolsa w komentarzu o tym napisal
A pewnie takich akcji bylo wiecej
@Darksed: To jest dobry filmik co dałeś. To ćwiczenie można robić na płaskiej, na skosie, na skosie w dół, na ziemi. Podstawą jest aby trzymać sztangielki razem, jakby sklejone były przez cały czas ruchu. Najlepiej jak na siłce masz ogumione sztangielki, najlepiej, najłatwiej to wychodzi wtedy.
Bo jak masz metalowe, np takie jak ja to niesamowicie trudno trzymać je razem bo są nieogumione.
@IntruderXXL: Niestety nie mogę robić tego ćwiczenia bo przy większym cieżarze mam problem z prawym łokciem, a z małym nie ma sensu robić, ale jak rozpisuje plany to właśnie tego filmiku używam żeby pokazać to ćwiczenie.