Wpis z mikrobloga

Czekam w urzędzie miasta #katowice w kolejce do referatu praw jazdy.
Stoi hindus który chciał wymienić prawko na polskie. Mówi biegle po angielsku.
Niestety nic nie załatwi bo NIKT z urzędników nie rozmawia po angielsku. Rzesza ludzi tu pracuje i to po studiach i nie dadzą rady chłopu wytłumaczyć jakich dokumentów potrzebuje.

Wstyd. Ja studiów nie skończyłem i mówię po angielsku płynnie. Połowa ludzi w kolejce jest w stanie z tym kolesiem rozmawiać i ktoś się zgłosił że może tłumaczyć.

Muszę rozchodzić te ciarki żenady. W jakim ja kraju żyje...

Nie po hindusku. Nie po niemiecku. Gurwa mać co to są za ludzie...

#zalesie #gownowpis #chlewobsranygownem
  • 37
@Oude_Geuze: Wiem, ja też tak trochę niestosownie odpisałem przepraszam... 2,5h w kolejce stałem i szlag mnie tu trafiał...

On nie przyszedł załatwić sprawy do końca tylko zapytać co jest niezbędne do wymiany tego prawa jazdy. Językiem urzędowym jest oczywiście polski, wydawało mi się po prostu że udzielić informacji czy wytłumaczyć coś mogliby w języku angielskim bo jakby nie patrzeć jest to język powszechnie znany w Europie. Tym bardziej jeśli od kandydatów
Na szczęście coraz więcej można zrobić przez internet.


@Gregory143: Nadal nie wiele. Nawet w czasach korony (czym każdy urząd sobie teraz gębę wyciera), każą mi dowozić byle głupi papier osobiście a równie dobrze mógłbym zeskanować i wysłać mailem.
Co najlepsze, obejrzą, zrobią kopię, podotykają łapami i nakazują wrzucić do skrzynki podawczej przed wejściem. Tam leży 48h w kwarantannie i dopiero potem wydają decyzję. Fuck logic.
@Krzysiauke: #!$%@?, pamiętam jak zgłaszałem kradzież na policji i był jakiś hindus którego żona, schizofreniczka, wyszła wcześnie rano z domu nie wziąwszy lekarstw; podejrzewał ze ponownie będzie się targać na życie...

A policjanty ni hu hu, żodyn nie zna angielskiego, dobrze że się zgodzili żebym tłumaczył za niego; babeczkę znaleźli gdzieś zupełnie niezależnie i przyjechali z nią na komendę (może coś robiła groźnego dla siebie lub innych).

No nie jest dobrze