Wpis z mikrobloga

TLDR
Mam problem z komputerem, ale myślę ze była to wina dysku SSD, który nomen omen podłączyłem ponownie i wszystko od pół godziny działa jak wcześniej. Chce się jednak upewnić, ze taka sytuacja się więcej nie stanie. Nie chciałbym stracić efektów mojej pracy.


Zacznę od tego, ze od 2-3 dni odczuwałem problem z tym, że ożywając Chrome przeglądarka mi się wieszała na 10-15 sekund powodując zawieszenie komputera. Otwartych było tak jak zwykle z 30-40 kart.

Dzisiaj miałem blue screena gdzie było info o memory error. Zrestartowałem komputer i zresetowalo mi prawie wszystkie ustawienia w Chromie i aplikacjach które miałem zainstalowane na tym dysku.
Zrobiłem diagnostykę pamięci przez narzędzie Windowsa i niestety nic nie wykryło.

Włączyłem sobie chrome i wszystkie aplikacje jakie miałem na dysku i ponownie wywaliło mi blue screena z critcial process dead.
I od tego momentu nie mogę włączyć Windowsa, a nawet wejść do DOSa. Postanowiłem odłączyć wszystkie dyski i po kolei je podłączać, aż wyszło że ten feralny dysk powodował problem.

Następnie pomyślałem ze może spróbować podłączyć ten dysk ponownie i przekopiować wszystkie dane, z których nie zrobiłem jeszcze dzisiaj backupa.
Po ponownym włączeniu Windowsa okazało się, że wszystko działa normalnie. Komputer jest włączony od jakiś 30 minut i nie widzę problemów.

Wrzucam zrzut z S.M.A.R.T.

#komputery #ssd #dyski
wersX - TLDR
Mam problem z komputerem, ale myślę ze była to wina dysku SSD, który no...

źródło: comment_15928308073524IUT4aGEoz3Zc0re9tx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Proponowałbym wejść w tryb naprawy przy uruchomieniu, (wymusić w windows 10 można przez trzymanie klawisza shift przy uruchamaniu komputera ponownie z paska) i wejście w konsole cmd (jedna z opcji naprawy przy starcie systemu) i wejście ponowne w diskpart, a następnie z tamtąd próbować utworzenie partycji.

Nie będę przeprowadzał cię przez wszystko sam, na internecie powinny być samouczki jak to zrobić. Generalnie idea jest ta sama, wybierasz dysk tak jak zrobiłeś to
  • Odpowiedz