Wpis z mikrobloga

Ostatnio sobie zacząłem się uczyć Ruby do non-web rzeczy (Gry, Science, Data etc.) bo python mi się nie podoba.

I powiem wam, że jest fajnie, ale boli brak dużych frameworków innych niż do web, a wiele gemów/frameworków jest outdated do tego co chce robić.

I szkoda, że dopiero niedawno takie frameworki jak Sorbet powstają kiedy sporo ludzi pouciekało z Ruby'ego na node.js albo python.

Ruby 3.0 ma podobno przewrócić Ruby'ego do góry nogami co o tym sądzicie?

Jest tutaj ktoś jeszcze kto robi w Ruby non-web?

#ruby
#ruby
#rubyonrails
#programowanie
  • 9
@Harertz: bardzo przyjemny język do przetwarzania tekstu np. Czytelniejszy od Perla a równie wygodny. W prawdzie ja obecnie zdecydowanie bardziej Elixir, ale Ruby na zawsze będzie miał miłe miejsce w moim serduszku.
@thewickerman88: @Harertz: Ruby umiera od lat i jakoś umrzeć nie może.

Ruby to zajebisty język, ale strasznie zaniedbany przez twórców. Ostatnie aktualizacje to podkładka pod poprawę wydajności, ale to wciąż za mało.

To język który będzie miał swoje miejsce w przemyśle jeszcze długi długi czas.
A co z Ruby 3.0? Podobno ma dodać sporo


@Harertz: Jako fan tego języka - czekam. Odmieni wiele, rozwiąże też podstawowe problemy. Pytanie czy da drugie życie tej technologii, chociaż PHP też odżył po 7.2 lub 7.3. Nie mam aż takich oczekiwań co do Ruby, ale będzie lepiej.
@warning_sign: Chyba teraz wiele języków dynamicznie typowanych przechodzi na statyczne? Zachowując ofc dynamiczne.

Właśnie niektóre języki tak chyba mają, że jest przestuj nawet 10-20 lat, a potem wystrzeliwają