Wpis z mikrobloga

@EmigrantBelfast: Porównywałeś sobie siłę nabywczą przy takich zarobkach w Belfaście i w Polsce?
Wiem, że to żadne porównanie, ale takie zarobki w złotówkach w IT jak te wyższe z linkowanego wpisu (podejrzewam, że Twoje) to nie jest coś nadzwyczajnego :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmigrantBelfast: no cóż... fajerwerków pewnie nie będzie... ceny idą w górę, pis/po dalej będą rozdawać socjal.., tyle dobrze ze wypłata w obcej walucie... pytanie jak długo.
Kraków fajny ale no.. te zanieczyszczenie, smog i pył...
  • Odpowiedz
Jestem szczesliwy, ale rowniez masakrycznie sie boje. Zobaczymy jak to bedzie, zyczcie nam powodzenia.


@EmigrantBelfast: Oooo stary wielki błąd, u nas łysi biją czarnoskórych i ogólnie po 22 nie wolno wychodzić z domu (chyba że do pracy) bo jak cie policja spotka bez przepustki to wywożą na pawiak na przesłuchanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: chyba Cię popie.. sorki za wyrażenie. Ale właśnie dołączyła do nas koleżanka która zrobiła podobnie - teraz musi przeżywać mobbing w pracy, straszenie że strony pracodawcy że jak nie wybierze urlopu to będzie źle. Z drugiej strony ściąganie do pracy ludzi z urlopów xD nie wracaj do Polski. Polski rynek pracy to 3 świat....
  • Odpowiedz
@Eli_Cohen: Nie obchodzi mnie smyku co skonczyles i kim jestes, widac ze z domu nie wychodzisz. W Warszawie, w porownaniu do takiego Londynu, Paryza, Berlina czy Rzymu to jest ultra bezpiecznie. Chyba ze ty porownujesz jakies wiochy na prowincji ze stolica prawie 40 mln kraju, to nie mamy o czym mowic
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: a no to spoko, ale i tak chyba nie masz pojęcia jak życie w Krakowie na co dzień wygląda. Tzn. teraz tego nie odczujesz, ale za rok jak wszystko wróci do normy i będziesz się dusił od smogu to zaczniesz się zastanawiać. Zima to jest noszenie masek i bez koronawirusa. Plus wieczne korki i co raz mniej wytrzymująca infrastruktura. Z ciekawości to podaj za jakiś czas info jak mieszkanie
  • Odpowiedz
@Bellie: Korki nie powinny za bardzo przeszkadzac, poniewaz praca jest zdalna. Z tym smogiem to rzeczywiscie spory problem, np. teraz w Air Quality Index centrum Belfastu jest zielone i ma zaledwie 21 pkt (good), a w Krakowie az 51 pkt (moderate). A z budownictwem to chyba gorzej niz w UK to sie nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: patrz na to, że teraz jest czerwiec i nikt nie pali śmieciami żeby ogrzać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja z powodu smogu trafiłam do szitala, bo tak mało wierzyłam - bo nie było czym, ze zaczęłam mieć napady duszności zamiast napadow kaszlu po wietrzeniu. Jakbym miała jakaś normalna robotę to bym do tego syfu nie wracała. Dzięki Bogu przez koronawirusa moge pracować zdalnie.
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: a co do budownictwa to wiem, że w UK kiepsko z tym, ale tu wcale nie lepiej aktualnie. Wielka płyta to jednak cudo. Jak byłam u koleżanki w mieszkaniu i ktoś nad jej mieszkaniem wodę w kiblu spuścił - to myślałam że coś się zaraz na głowę nam zwali - a to ekskluzywny, nowoczesny budynek prawie w centrum. Inni narzekają na pęknięcia w murach - osiedle Avia. Znowu inni
  • Odpowiedz