Wpis z mikrobloga

Ja odkad trafilem do kraju w ktorym juz w pelni sie odnalazlem, wracam tylko zobaczyc sie z rodzicami i znajomymi raz na jakis czas, ale tak czy siak powodzenia!
  • Odpowiedz
@pol-scot: Niby tak, ale moje subiektywne odczucie jest takie ze codzienne zycie w PL wcale nie jest tak duzo tansze, no moze nie liczac wynajmu mieszkania, chociaz to tez napewno jest kwestia tego gdzie. Zawsze jak jestem u rodzicow i patrze na ceny w sklepach to mi sie serio wdaje ze w UK ceny podobne ale w niektorych przypadkach nawet taniej... Ale ja patrze z perspektywy miasta z ktorego sam
  • Odpowiedz
@Slawkus_86: Jezeli o nas chodzi, to mieszkanie kupione od dewelopera za gotowke, wiec ta kwestia odchodzi. Jak podliczysz rates/council tax, zlobek, ubezpieczenie samochodu, itp. to jednak oplaty sa zdecydowanie wyzsze w UK.
  • Odpowiedz
Poki co bedzie tak samo, poniewaz bedziemy mniej niz pol roku w Polsce w roku podatkowym 2020/2021. Pozniej przerzucamy sie na prace kontraktowa.


@EmigrantBelfast: To nie działa tak. Jeśli pracujesz w jakimś kraju to płacisz tam podatki, za to rezydencja podatkowa ma znaczenie, że tam dodatkowo możesz musieć płacić podatki po raz kolejny.
  • Odpowiedz