Wpis z mikrobloga

@EmigrantBelfast: trzymam kciuki. Ja po wszystkich wysiłkach i prawie siedmiu latach na emigracji nie wyobrażam sobie powrotu. Prędzej zacząłbym się uczyć jakiegoś nowego języka i wyemigrował gdzieś jeszcze dalej. Z resztą taki jest plan - jak dobrze pójdzie to mam plan na przeprowadzkę na południe Europy za jakieś 20-25 lat ;)
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: Ale przecież kilka razy przekonywałeś cały wykop że zakup mieszkania w Belfaście to taki świetny pomysł, a w Polsce się nie opłaca? To jak to w końcu jest? Rozumiem że proces dojrzewania do takiej decyzji wymagał poddania pomysłu próbie i użycia wykopu do szukania kontrargumentów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powodzenia! Polityką się nie przejmuj, pogoda jest na pewno trochę lepsza, choć nadal nie jest to
  • Odpowiedz
  • 2
Gadacie głupoty. Gość może na odłożone kilka milionów.
Mi w Polsce jest super jak nie muszę pracować i mam dużo kasy np. na płatnym urlopie. Jeśli chodzi o pracę to wolę w UK pracować niż w Polsce nawet za te same pieniądze.
  • Odpowiedz
@bambaryua: Dokładnie nie wiem gdzie żyją i w jakim otoczeniu ci ludzie co tu wypisują ze w Polsce jest złe. Mieszkałem w innych europejskich państwach i w Polsce jest dla mnie najlepiej. Polityki staram sie unikać
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: po tylu latach, to współczuję wam szoku kulturowego. Ja po kilku latach w Londynie i trochę w Porto miałam ciężko. Tzn. Na początku czujesz się jak na wakacjach, ogarniasz mnóstwo spraw itp. Po kilku miesiącach zaczyna docierać. Tak czy inaczej powodzenia.
  • Odpowiedz
@AgniechaWykopuje: Pewnie mieszka się dobrze. Ale są miejsca gdzie mieszka się znacznie lepiej. Op nie jest uwiązany zawodowo z Polską to tym bardziej dziwi taka decyzja. Inna kwestia jest taka że jak nie ma ktoś porównania do tego jak może się żyć w przyjaznym człowiekowi państwie (nie mam na myśli kwestii finansowych) to ciężko zrozumieć dlaczego ktoś może dziwić się powrotowi do Polski. Polska jest znacznie bogatszym krajem niż kiedyś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asbjorn: też myślę o Skandynawii, Dania albo Norwegia. Aktualnie Japonia, ale już mam trochę dość, tęsknie za Europą. Muszę zbadać temat. Mogę odezwać się na priv, gdybym miał jakieś pytania?
  • Odpowiedz