Wpis z mikrobloga

Ciekawostka o nnDimetylotryptaminie (DMT, nnDMT, spirit molecule)

Dlugo sie zastanawialem czemu czesto sie pisze na polskich forach i tutaj ze nn-DMT PRAWDOBODOBNIE znajduje sie w ludzkim mózgu lub ciele. No i w sumie dzisiaj poszukalem i znalazlem publikacje naukową z 2017 z Uniwersytetu Medycznego w Austri w Grazu tuataj

I okazuje sie ze DMT w ludzkiej krwi zostalo juz odkryte w 1965 przez Juliusa Axelroda, ktory w 1972roku również odkrył ze ta tryptamina jest produkowana w ludzkim mózgu.

Zas w 2016 roku (Carbonaro i Gatch) odkryli ze nn-DMT jest prawie w kazdym organizmie zywym organizmie na naszej planecie i badają jej udzial w procesach biologicznych. Niestety do czasu publikacji (2016) przyczyna powstawania tej tryptaminy w organizmach zywych jest niewyjasniona.

Więc smialo mozemy mowic, ze ta substancja jest w kazdym organizmie.


#narkotykizawszespoko #ciekawostki #psychodeliki #medycyna #biologia
Pobierz CacyIsBack - Ciekawostka o nnDimetylotryptaminie (DMT, nnDMT, spirit molecule)

Dlu...
źródło: comment_1592494666NivVAe0qj5jrJmV1sLShT4.jpg
  • 21
@enforcer: szyszynka znajduje sie w mozgu. Chodzilo mi raczej o to, ze wielu ludzi powtarza w internecie i w ksiazkach, ze dmt jest PRAWDOPODOBNIE produkowana w ludzkim organizmie, a jest na 100% produkowana w ludzkim mózgu przez szyszynkę
@CacyIsBack: Wedlug autora 'Molekula duszy' DMT jest najprawdopodobniej produkowane w szyszynce. Nie ma stuprocentowej pewnosci, ze tam, opisane jest to troche, ze prawdopodbnie szyszynka, podane argumenty dlaczego uwaza, ze to szyszynka i juz dalej sie tego trzyma.
@CacyIsBack: a ok, nie zauważyłem linka. Czyli to to, co wkleiłem - jest w bibliografii. Ciekawe, bo abstrakt nie za bardzo pokrywa sie z tym co napisałeś? (odkryli ze nn-DMT jest prawie w kazdym organizmie zywym organizmie na naszej planecie)

BTW - nie czytałeś Molekuły Duszy? (książka o której napisał cugowski)
Może dlatego "Dlugo sie zastanawialem czemu czesto sie pisze na polskich forach i tutaj ze nn-DMT PRAWDOBODOBNIE znajduje sie w