Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój 16-letni syn ma #tradzik. Nowa dermatolog powiedziała, że skoro nie zadziałały miejscowe maści, to trzeba zastosować izotek. Problem w tym, że nie sprawdzone są jeszcze wszystkie maści i nie było antybiotyków.

Syn próbuje mnie przekonywać, że zdrowie najważniejsze i trzeba leczyć. Tylko moim zdaniem jest odwrotnie – on tak naprawdę chce po prostu polepszyć wygląd, a zapłacić za to właśnie zdrowiem. Dlatego na razie kategorycznie nie zgodziłem się na izotek i z synem się dość mocno poróżniliśmy na tym tle. Dobrze Waszym zdaniem zrobiłem?

#zdrowie #medycyna #dzieci #dermatolog

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eeb28c22d35834c6b87f848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 206
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem naprawdę ciekaw czy lekarz chociażby skorzystał już z wszystkich dostępnych alternatyw jak np ATREDERM i tym podobnych.
Zacznijcie czytać z synem i się sami trochę podedukować o lekach najnowszych generacji.
Izotek to jest faktycznie z grubej rury pociągnięcie i jak wyżej pisali nie zawsze i nie dla wszystkich jest ono wybawieniem.
@AnonimoweMirkoWyznania: https://receptura.pl/receptury/rp-detreomycini-20-ac-salicylici-20-resorcini-40-hydrocortisoni-05-spir-vini-70-ad-1000-m-f-sol/
pójdź do p. dermatolog i poproś o detromecynę - płyn. Coś jak z linku powyżej. Używa się miejscowo na pryszcze i działa cuda. Żadne maści po 150zł ani antybiotyki czy inne gówno. Spróbujcie to przez jakieś 2-3 tygodnie. Patyczkiem nakładasz punktowo na pryszcze. Pomogło mojemu bratu, który miał pizze na mordzie i plecach, pomogło ówczesnej dziewczynie, pomogło i mnie. Za każdym razem dermatolog bronił się przed wypisaniem tego bo
@AnonimoweMirkoWyznania: ja leczyłam się przez trzy lata najróżniejszymi antybiotykami tylko dlatego, że moja mama nie chciała abym brała izotek. Te lata to było piekło, serio. W końcu namówiłam ją na izotek i jedyne co powiem, to to, że trzeba było go od razu zastosować. Jasne, miałam suche oczy, usta mi pękały, skóra była sucha itd, itp. ale nie żałuję. Komfort psychiczny >>>>>> komfort fizyczny
@AnonimoweMirkoWyznania używałem, pomogło choć inne rzeczy typu maści nie pomagały, nie doświadczyłem chyba żadnych efektów ubocznych, tym bardziej trwałych
I tak jak ktoś pisał ja używałem tego przez okres jesień-zima
AluminiowaBabcia: Jeśli on tego chce i dermatolog też zaleca to naprawdę weźcie to. Trądzik może mieć okropny wpływ na jego psychikę, a psychika na dorosłe życie. Skoro tak bardzo mu zależy to może już jest to dla niego duży problem. A w razie czego możecie przerwać kurację. Drugą sprawą są też blizny, które po tym zostają, dlatego czym szybciej się zdecydujecie tym lepiej - póki skóra jeszcze nie jest aż taka
Jak aż tak się pogniewales na izotek to chociaż zrób jakieś testy alergiczne bo może ten trądzik być spowodowany jakims nabiałem albo żelazem i może wystarczy odstawienie tych składników z diety. Poza tym w 99,9% przypadków nic po izoteku się nie dzieje oprócz suchej skory na twarzy. Należy nie stosować dłużej niż kilka miesięcy i zrobić badania kontrolne po przykładowych 3 miesiącach. Nie skazuj dziecka na syfy na twarzy w tym wieku,
@AnonimoweMirkoWyznania wszystko zależy od organizmu, sam brałem izotek i chlalem do niego co tydzień i nic mi się nie działo oprócz leciutko wysuszonej skóry na bicepsie, wyniki krwi też dobre były. Brać nie zastanawiać się