Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój 16-letni syn ma #tradzik. Nowa dermatolog powiedziała, że skoro nie zadziałały miejscowe maści, to trzeba zastosować izotek. Problem w tym, że nie sprawdzone są jeszcze wszystkie maści i nie było antybiotyków.

Syn próbuje mnie przekonywać, że zdrowie najważniejsze i trzeba leczyć. Tylko moim zdaniem jest odwrotnie – on tak naprawdę chce po prostu polepszyć wygląd, a zapłacić za to właśnie zdrowiem. Dlatego na razie kategorycznie nie zgodziłem się na izotek i z synem się dość mocno poróżniliśmy na tym tle. Dobrze Waszym zdaniem zrobiłem?

#zdrowie #medycyna #dzieci #dermatolog

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eeb28c22d35834c6b87f848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 206
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: kuracja izotekiem to jedna z moich lepszych decyzji w życiu, jedyne skutki uboczne jakie miałem to suche usta i ogólnie cera, a pozbyłem się problemu raz na zawsze. Nie warto zwlekać, bo później wcale nie będzie lepiej.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Brałam dwa lata i żałowałam, kiedy przestałam. Absolutnie żadnych powikłań, zero krost i jeszcze przez ten czas moje włosy, które są tłuste po jednym dniu były w idealnym stanie przez 3 dni.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Stosowałam, kupę lat temu, bardzo duże dawki (chyba maksymalna dawka do mojej masy). Efekty świetne, ale efekty uboczne niestety zostały ze mną na stałe. Od tamtego czasu mam mega suchą skórę na dłoniach, twarzy. Do tego skóra jest bardzo delikatna, podatna na otarcia. Ale z tego co mówią, to raczej rzadkość, efekty uboczne ustępują po zakończeniu kuracji u większości ludzi.

Weź pod uwagę, że dla młodego to pewnke obciążenie psychiczne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja także brałam izotek, axotret dokładnie i uważam, ze to była najlepsza decyzja w moim życiu. Dlaczego? Trądzik skutecznie uprzykrzył mi życie, z domu nawet wynieść śmieci musialam w pełnym makijażu, dyskomfort stały, wstydziłam się, żeby ktoś mnie dotknął, bo na plecach było masę wyprysków, miałam chłopaka, bo zaczęliśmy być ze sobą sprzed mojej trądzikowej skóry. Mysle, ze w trakcie leczenia nikogo bym nie znalazła, bo po prostu to odrzuca
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: leczyłem tym trądzik i jedyne czego żałuję, to że nie zacząłem kilka lat wcześniej. Uniknąłbym kilku lat #!$%@?. Szczerze to lepiej mieć powikłania niż codziennie rano patrzeć z obrzydzeniem na swoją twarz w lustrze.
  • Odpowiedz
@Wdermn: i uważasz, że trądzik to nie choroba a jedynie efekt uboczny niewłaściwej diety?
biedni studenci medycyny na specjalizacji dermatologicznej, 6 lat psu w dupę jakby mogli skończyć kurs dietoterapii.

Chciałam napisać, Boże, widzisz i nie grzmisz, ale akurat u mnie cały dzień burze, wiec chyba też się zbulwersował Twoją herezją
  • Odpowiedz
Izotek to skuteczna droga na skróty , czasami innego wyjście nie ma. Izotek lepiej brać na jesień , do tego czasu zrób testy na nietolerancję pokarmowe - koszt duży ok 1000 zł, czasami wykluczenie danego składnika z diety pomaga na tyle ze leczenie miejscowe i dobór kosmetyków niweluje mocno problem z trądzikiem
  • Odpowiedz