Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój 16-letni syn ma #tradzik. Nowa dermatolog powiedziała, że skoro nie zadziałały miejscowe maści, to trzeba zastosować izotek. Problem w tym, że nie sprawdzone są jeszcze wszystkie maści i nie było antybiotyków.

Syn próbuje mnie przekonywać, że zdrowie najważniejsze i trzeba leczyć. Tylko moim zdaniem jest odwrotnie – on tak naprawdę chce po prostu polepszyć wygląd, a zapłacić za to właśnie zdrowiem. Dlatego na razie kategorycznie nie zgodziłem się na izotek i z synem się dość mocno poróżniliśmy na tym tle. Dobrze Waszym zdaniem zrobiłem?

#zdrowie #medycyna #dzieci #dermatolog

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eeb28c22d35834c6b87f848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 206
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: mój chłopak miał trądzik od liceum i przez cale studia i bardzo mu z tym było ciężko i czuł sie zwyczajnie bardzo nieatrakcyjny, miko ze wcale nie jest. trądzik mu bardzo obniżył pewność siebie i postrzeganie swojej atrakcyjności. Ale izotek zastosował dopiero jako ostateczność jak mial z 23 lata. Tylko ze tak, wszystko mu to wyruszyło. Do końca życia musi kropic oczy bo nie ma poprawnego nawilżania. Dłonie mimo
  • Odpowiedz
[nie czytalem odpowiedzi, wiec moge sie powtarzac]

Syn próbuje mnie przekonywać, że zdrowie najważniejsze i trzeba leczyć.


@AnonimoweMirkoWyznania: I ma racje. Wyglad z tym wieku bardzo mocno wplywa na zdrowie psychiczne, bo nie oszukujmy sie ze z pryszczatym ryjem bedzie atrakcyjnym kolega [bez podtekstow] dla kolezanek... i nawet kolegow.
Mozesz mu mowic ze kontakty w tym wieku to nic, rozpadna sie i tak, no ale ty to mowisz z perspektywy czasu i doswiadczenia, dla niego sytuacja
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania jprdle. Dokładnie jak moja matka. Też jak miałem ten problem to nie, bo zdrowie. Ale k...a o zdrowiu psychicznym nie pomyslisz, dzieciak złapie kompleksy, obniży swoją samoocenę itp. a wątroba się regeneruje
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania
Po pierwsze - radziłbym pobrać wymaz ze stanu zapalnego pod kątem gronkowca badź innej bakterii.
Po drugie - eleminacja chipsów, potraw ostrych i itp
Po trzecie - uzywanie łagodnych kosmetyków naturalnych np firmy Duetus.
Po czwarte - nie stosowałbym wogóle antybiotyków dla młodego człowieka jeszcze w okresie wakacyjnym co może jeszcze bardziej pogorszyc stan. Niestety wśród wszystkich dermatologów stosowanie antybiotyków jest modne, a nie jest do końca bezpieczne zwlaszcza dla
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Brednie wyssane z palca. Sam brałem Izotek (później tańszy zamiennik o tym samym składzie). Musiałem wychodząc na dwór w pełnym słońcu kremować ryja filtrem min. 50 i nawilżać usta. Ot tyle boleści zdrowotnych, przez które blokujesz skuteczną kurację synowi :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: leczenie izotretynoiną jest zajebiste. Działa od razu, problem to uczucie suchości ust (izotek wysusza mocno skórę - więc dobrze stosować balsamy/kremy). No i trzeba robić co jakiś czas badania krwi czy wszystko jest ok. Ale ogolnie świetne - w sumie ja własnie jestem na takim leczeniu od 3 msc.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zgódź się na tą terapie, bo trądzik mocno niszczy pewność siebie. Mając 16 lat brałem izotek i jedyne skutki uboczne jakie miałem, to suchość ust i skóry, ale to też zależy od danego organizmu. Nie warto faszerować się antybiotykami ani stosować maści, bo to leczenie objawów, a nie przyczyny trądziku.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przechodziłem 2 tury leczenia izotekiem. 1 w wieku 19 lat, druga jak miałem 27 lat. O ile tej pierwszej nie pamiętam abym posiadał jakiekolwiek efekty uboczne poza suchością spojówek, to po drugiej do tej pory (a minęły już 3 lata) bolą mnie stawy w kolanach, mam suchość oka i włosy podczas terapii wyraźnie mi się przerzedziły.
Ale jak chłopak ma się męczyć psychicznie to co zrobisz. Ja gdybym mógł
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie #!$%@? tylko kup mu ten izotek i daj czlowiekowi zyc! Bralem izotek przez 4 lata na przetluszczanie sie skory i nie mialem zadnych problemow. Cale liceum sie musialem meczyc bo moi rodzice tez olali sprawe. KUP MU TEN PIEPRZONY IZOTEK! Jak sie tak bardzo martwisz o zdrowie to niech sobie robi badanie krwi w czasie kuracji dla swietego spokoju. Wiekszy uszczerbek na zdrowiu bedzie mial przez stres zwiazany
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: weź pozwól dermatologowi na leczenie chłopaka, bo sam zacznie stosować jakieś gówno metody i sobie to pogorszy, jak sam zacznie przy tym grzebać ( ͡° ʖ̯ ͡°) albo będzie wydawał mnóstwo hajsu na kosmetyki, które pomogą na chwilę lub wcale
( ͠° °)
żadne maści i kremy - ja się męczę od gimnazjum z trądzikiem, wiem co mówię, a mnie
  • Odpowiedz