Wpis z mikrobloga

Stary, zajmowałem się organizacja ruchu drogowego. Te trójkąty oznaczają „ustąp pierwszeństwa” a znaki poziome i pionowo maja taka sama „wagę”


@Marek_Szajba: to chyba powinni cię wysłać na ponowne przeszkolenie. Mam nadzieję, że innych ludzi tego nie uczyłeś?

Żeby nie być gołosłownym- Znak P-13 "linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów" wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7


No i w jaki sposób to pierwszeństwo ma wynikać
  • Odpowiedz
@peszmerd: w Gliwicach chyba, koło terenów ośrodka szkoleniowego Policji takie właśnie oznaczenia były z 6 lat temu, choć mogło mi się coś #!$%@?ć od tego czasu - trójkąty pomalowali, a znaki chyba ktoś #!$%@?ł, a śmieszne to jest dlatego, że jeździły tam radiowozy w ogromnej ilości i nikt się nie pofatygował tego zgłosić najwyraźniej czas dłuższy.
  • Odpowiedz
Jeżeli przy wjeździe na parking jest znak "strefa ruchu" to obowiązuje zasada prawej strony czyli pierwszeństwo ma citroen. Linie zatrzymania są po to aby citroen przed nimi stanął gdyby jechało coś z jego prawej strony.
  • Odpowiedz
@vertical:

no to tak jak napisałem - przecięcie kierunków ruchu poza skrzyżowaniem - prawa strona czyli Citroen ma pierwszeństwo. Masz prawo jazdy? To podstawowa wiedza przecież.

Co by zmieniło, gdyby to było przecięcie kierunków ruchu na skrzyżowaniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A-7


@Porucznik_Blaze: W Lublinie tak było, ciągnęło się wiele lat w końcu sąd uznał zę bez pionowych "malowidła" nic nei znaczą. Najśmieszniejsze, że tam gdzie się stuknęli dalej nie ma znaków jest tylko malutka tabliczka, że obowiązuje zasada "prawej ręki" (założona już po sprawie). Martwię się ciągle, jak tam jeździć? Czy zgodnie z zasadami czy tak jak wszyscy?
  • Odpowiedz