Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Nie byłem świadkiem wypadku, akurat wchodzilem po schodach jak to się stało. Najbardziej prawdopodobna rekonstrukcja:


Radiowóz (fioletowy), jechał Królewską w stronę Bronowic. Prawdopodobnie jechali na sygnale, lecz nie mam pewności. Skuter (zielony) jechał Kijowską w stronę Czarnowiejskiej i nie zauważył radiowozu.

Wskazują na to ułożenie skutera (biały), po wypadku, radiowozu(fioletowy) oraz uszkodzenia prawego przodu radiow


@S7-1500: zapomniałem o rysunku xD
Pobierz
źródło: comment_15921480337sQdSr4IP1uRKKXiu00urr.jpg
@Dzieban P i S to karetki systemowe, czyli takie, które są wysyłane w stanach zagrożenia zycia jak dzwonicie pod 999 czy 112, P to podstawowa, jej załogę stanowią przynajmniej 2 osoby z wykształceniem medycznym (ratownicy i ratowniczki medyczni i pielęgniarki i pielegniarze ratunkowi), natomiast S to specjalistyczna gdzie załogę stanowią przynajmniej 3 osoby z wykształceniem medycznym w tym jeden lekarz. Do tego są jeszcze karetki T, świadczące tranaport medyczny (w nich nie
P - pomoc, jakby poszedł do tej drugiej Ski to już #!$%@?, S - smierc i juz nie ratują


@S7-1500: http://www.iss.edu.pl/blog/pierwsza-pomoc/sprzet-medyczny/karetki-i-ich-oznakowanie/
Karetka oznaczona literą S – ambulans reanimacyjny, używany w stanach zagrożenia życia. W obsadzie karetki musi być lekarz o określonej specjalności, ratownik medyczny lub pielęgniarka oraz kierowca.
[...]
Karetka oznaczona literą P – ambulans, który jest dysponowany do wypadków, urazów, zachorowań gdzie nie jest wymagane zadysponowanie załogi S. Może zostać