Wpis z mikrobloga

@dunkey: bez kominka, spiżarnia przy kuchni, duże powierzchnie robocze w kuchni, maskowane gniazdka w podłodze przy stole, garaż szerszy niz standartowy i dłuższy na cześć roboczą, instalacja na deszczówkę, solidne osłony na okablowanie zewnętrzne, (do bram/domowonow) ocieplenie, nigdy więcej okien dachowych w pokojach, bo nic tak nie #!$%@? jak bębniący deszcz w nocy
@h0llow00 większej głupoty nie słyszałem. Wiesz ze wentylacja grawitacyjna nie spełnia swoich właściwości w nowych budynkach? Wolisz zatem płacić mniej za prąd a więcej za ogrzewanie zimą albo siedzieć w zakiszonym śmierdzącym powietrzu?
@dunkey bo bierze pod uwagę tylko prąd, bez patrzenia na koszty ogrzewania oraz jakość powietrza.
@leesiuu daje oszczędność na ogrzewaniu oraz świeże i odfiltrowane powietrze cały rok.
@villain: @dunkey: Ja akurat zrezygnowałem z kominka, zrobiłem spiżarnię przy kuchni a zrobiłbym jeszcze większą, zrezygnowałem całkiem z garażu w domu, instalację na deszczówkę zrobiłem, a okna dachowe mam tylko w łazience i korytarzu. To jest mój drugi dom, miałem doświadczenie i wiedziałem co chcę a czego nie chcę. Lecz zrobiłbym go większym, choć nie jest mały, ale te 1,5 metra mogłem zrobić większy.
@h0llow00: mam rekuperację i jestem zachwycony, wszystkim polecam:
-wymiana powietrza w domu 24h bez większej straty ciepła
-możliwość zainstalowania różnych filtrów czyszczących powietrze, super sprawa dla alergików, ale nie tylko, smog jest ogromnym problemem, a sąsiedzi też różnymi rzeczami palą
-przy odpowiednich ustawieniach można manipulować wilgotnością w domu (rewelacja zimą)
-pomaga klimatyzacji schłodzić dom
-jeżeli mamy w okolicy śmierdzące inwestycje typu kurniki, to możemy zapomnieć o smrodzie, powietrze, które wpada do
nie budowałem się jeszcze ale widzę cenne uwagi tutaj. Ode mnie: dla ludzi z garażem w bryle ale z własną połacią (wystający)- zajebista jest antresola do przechowywania gabarytowych bambetli, mebli ogrodowych opon zimowych itd. Można też se skołować wciągarkę elektryczną.

Nigdy za dużo pomieszczeń na rupiecie, w garażu 1-2 małe okienka doświetlające (opcjonalnie szerokie drzwi boczne do wyjścia z rowerami itd.), w domu szerokości komunikacyjne max. 1.2m.

Dodatkowo, robię dla siebie i