Wpis z mikrobloga

Kumpel programista zarabia 5 tys na b2b. Dostał 5k od państwa. ( Sam się zdziwił że w ogóle mu dali)

Koleżanka diagnostyka która robi m.in testy na korona wirusa
- usunęli jej premie,
- z 2800 netto na 2200 netto
-zmiejszyli jej etat ( chociaż siedzi w pracy dłużej, z nadgodzin może odebrać sobie dzień.
- zwiększyli zakres obowiązków o COVIDA
( Od państwa brak wsparcia bo nie ma kontaktu z pacjentem tylko z zakażona krwią i robi badanie xD)

Brzmi niedorzecznie. Ale niestety prawdziwe. To jest Polska gdzie diagnostów się tepi. Niedlugo każda praca będzie bardziej opłacalna od tego zawodu.

#koronawirus #koronawpolsce #pracbaza #bekazpisu #sluzbazdrowia #programista15k #medycyna #gospodarka
  • 41
@SwiatowyZawiasMieszkaniowy żyjemy. Ty jesteś zmanipulowany przez propagandę pisowska. Poczytaj sobie co się dzieje w szpitalach. Jak ktoś chce coś naprawić, albo jak udzielał wywiadu i mowil, że sytuacja jest zła to został wyrzucony. Liczy się tylko propaganda sukcesu. Jak ktoś z Twoich bliskich zachoruje lub Ty, to będziesz wiedział o co mi chodzi. Pełno lekarzy ucieka do Niemców. Czyli do tego państwa co PIS hejtuje. Pielęgniarki, służba zdrowia ma zdecydowanie lepiej bo
2800 to i tak dobry wynik jak na diagnostę laboratoryjnego... zapomniales dodać że muszą zbierać punkty edukacyjne i uczestniczyc w płatnych szkoleniach na swój koszt.
Robią krzyżówki serologiczne wydają krew do przetoczenia, rozmazy krwi 1000 innych rzeczy a hajs jak sprzątaczka w korpo... Ich izba (KIDL) to jakiś żart, ale nie zapowiada się żeby miało się to zmienić bo ludzie nie doceniają tego zawodu a oni nie umia zawalczyć o swoje.
@ManamanaTuriruriru nie mam bólu dupy. Ja żyję bardzo dobrze. Stać mnie na to co chce. Tylko żałuję że tacy ludzie którzy chcą pomagać ludzia sa gnębieni. @ManamanaTuriruriru ty będziesz miał ból dupy jak w PL nie będzie kto miał Cię leczyć. @gego91 w punkt. Cieszę się, że na wykopie jest garstka ludzi którzy mają trochę więcej pojecia. Zastanawiam się co dalej będzie z diagnostami. Przecież coraz mniej ich. Niedługo nie będzie miał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostymysliciel: wiem jak jest, w ostatnim roku zostawiłem 100k u lekarzy. Po prostu nie potrzebnie wskazujesz wybraną grupę i o to mam ból dupy. Niestety stan służby zdrowia to wynik niegospodarności rządu i co gorsza prowadzimy "chów" polaka nierobotnego - wszystkie daniny socjalne powinny być limitowane a nie rozdawane na prawo i lewo. Może dożyję kiedyś tego.
@Lonate da sie znalezc prace w zawodzie ale za minimalna przez pół roku, albo rok. Jak sie mieszka z rodzicami to mozna sobie pozwolić. Kolezanka pracuje jako analityk w farmacji, po 3 latach pracy i 5 latach studiów ma 4200 brutto, a pierwszy rok zarabiała 2000 na rękę, gdyby nie mąż logistyk to byłoby krucho.
@prostymysliciel Nigdzie nie widziałem aby KK się skarżył na cokolwiek a jeżeli został wykorzystany to chyba powinien.. Papież chyba też o nich nie wspominał.

Kwestia podatków oszukiwał przepraszam bardzo gdzie? Daj przykład

@ManamanaTuriruriru Nie bardzo rozumiem jak to się odnosi do legalności wygrania wyborów.
I też rozumiem z Twojej wypowiedzi, że jak ktoś kradnie mniej bezczelnie to jest lepszy?? .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostymysliciel: czyli tyle wynosi netto faktura czy nie wiesz :)?

Bo może Ci podaje tak jak wychodzi na wynagrodzeniu czyli obniżył o zapłacone składki i podatki albo jeszcze lepiej, podaję swój dochód czyli przychód pomniejszony o koszty (te realne i te wykombinowane, hehe) '