Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ale robie 30tys km rocznie po calej Polsce i uwazam ze drogi mamy coraz lepsze

@dirtydenier:

Nie żebym się czepiał ale 30kkm rocznie to ja robię jeżdżąc do pracy i na zakupy w obrębie jednego powiatu :-) więc to chyba nie jest jakiś wielki wyczyn

A wracając do tematu, drogi poza niewielkimi wyjątkami mamy całkiem niezle i ciągle coraz lepsze, patrząc przez pryzmat ostatnich 15 lat różnica jest kolosalna
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: głupi ten tweet, podsumowując, dadzą jej 500 złotych i będzie kupiona. W każdym społeczeństwie jest jakaś redystrybucja i nie ma co mieć bólu dupy o sam ten fakt, moim zdaniem się trzeba skupić na tym jak ta redystrybucja jest przeprowadzana i w tym wszystkim #!$%@? jest to, że socjal jest tak skonstruowany że nie zachęca pobierających do samodzielnych prób poprawy swojej sytuacji materialne.
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: Bo bycie bezdzietnym to bycie pasozytem, dobrobyt wynika z pracy innych ludzi, mlodych ludzi, ktorzy beda pracowac gdy bedziesz stary. Nie posiadanie dzieci to zabojstwo dla calego spoleczenstwa, panstwa, ekonomii.
  • Odpowiedz
@PilariousD: @majk90: Nie do końca się zgodzę. Tak jak pisałem wcześniej nie jestem fanem rozdawania pieniędzy (szczególnie na zasadach tak dobranych że arbitralnie dostają go ci kogo elektorat chcemy kupić) raczej zacząłbym od wysokiej kwoty wolnej od podatku tak aby ludzie którzy mają problem się utrzymać mieli łatwiej. Jeśli by iść dalej to nie miałbym nic przeciwko podzieleniu się pieniędzmi z podatków z osobami które sobie nie radzą
  • Odpowiedz
bycie bezdzietnym to bycie pasozytem


@RubinWwa:
No nie bardzo. Dobrobyt (mój, nie innych) bierze się z tego czy ja #!$%@? i czy ja mam swoje pieniążki. A jak ja będę stary to mojego hajsu nikt mi albo moim dzieciom nie odda jak umrę przedwcześnie. Więc już na wstępie bardziej opłaca się rodzić dzieci bo stąd są pieniążki, tak? A potem te dzieci też będą rodzić dzieci które znowu będą rodzić
  • Odpowiedz
No nie bardzo. Dobrobyt (mój, nie innych) bierze się z tego czy ja #!$%@? i czy ja mam swoje pieniążki. A jak ja będę stary to mojego hajsu nikt mi albo moim dzieciom nie odda jak umrę przedwcześnie. Więc już na wstępie bardziej opłaca się rodzić dzieci bo stąd są pieniążki, tak? A potem te dzieci też będą rodzić dzieci które znowu będą rodzić dzieci. Tylko kto potem na to będzie #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: Spoleczenstwo to pyramid scheme, zawsze tak bylo. Pieniadz ktory ty sobie zarobisz jest napewno cos warty tylko teraz, za 5 lat albo nawet 5 miesiecy moze byc warty zero. Dlaczego?
Bo twoj pieniadz, praca ktora wykonales, napedzila jakas czesc gospodarki ktora obsluguje ogrom ludzi.
Dlatego Chiny i Ameryka sa poteznymi osrodkami biznesu, bo tam jest tyle ludzi ze nawet jesli otworzysz sklep z replikami zwierzecych genitaliow to dostaniesz z 400 milionowej populacji jakies 400-500 zamowien miesiecznie.

Jesli ludzi ubywa, to caly ten system malutkich grupek ktore potrzebuja twojej uslugi, topnieje, a przez to topnieje tez caly rynek, a wiec pieniadze ktore masz sa coraz mniej
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: czyli jak bys dostawal socjal to by Ci nic w nim nie przeszkadzalo? To skad zdziwienie ze osoby ktore go dostaja nie maja nic przeciwko niemu? Sam nie mam z tego ani grosza i tylko tyle mnie wqrwia :D
  • Odpowiedz
@Shizue: W kwestii dróg muszę zgodzić się z @dirtydenier - również dużo jeżdżę i na stan dróg nie mogę narzekać, szczególnie w mojej okolicy (Podkarpacie) wszystkie, nawet najmniej uczęszczane drogi są w bardzo dobrej kondycji, a pamietam jeszcze ~10 lat temu nie było tak kolorowo
  • Odpowiedz
  • 0
@Capital__D no kurde, logiczne dostają praktycznie wszyscy. Nie odpowiada mi socjal, ale dostaje 4 na 5 osób to nie rozumiem dlaczego ja mam nie dostać.
Albo zostawiamy wąski socjal dla naprawdę potrzebujących albo wszyscy.
  • Odpowiedz