Wpis z mikrobloga

PODSUMOWANIE VII EDYCJI WYKOPOWEJ AKCJI BARYŁKA KRWI

Wykopiecie naszą akcję? Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/5547519/podsumowanie-vii-edycji-wykopowej-akcji-barylka-krwi/

Udało się, zrobiliśmy to! Wspólnymi siłami i w zawrotnym tempie "wypełniliśmy krwią" baryłkę o łącznej pojemności 164 litrów. Taka ilość krwi pozwala na przeprowadzenie 61 operacji serca lub 18 przeszczepów wątroby!

Dla niewtajemniczonych, #barylkakrwi (liczba obserwujących tag: 458 krwistych dusz) to akcja, której celem jest zachęcenie użytkowników Wykopu do oddawania krwi i dzielenia się swoimi doświadczeniami na Mikroblogu – tutaj regulamin.

VII edycja rozpoczęła się 29 stycznia 2020 roku od tego wpisu. Odjęto wówczas 65 ml krwi, co stanowiło nadwyżkę z poprzedniej edycji. 103 dni później, czyli 12 maja 2020 roku, @user_Adrian tym wpisem zakończył akcję, dolewając do baryłki ostatnie mililitry. W tej edycji udział wzięło 264 użytkowników, z czego 10 zadeklarowało, że podczas tej akcji oddało krew po raz pierwszy w życiu.

Pod względem objętości (ekwiwalent krwi pełnej) podium należy do:
I. @JaszczompPolownik (4065 ml)
II. @merito123 (3000 ml)
III. @oreze (2600 ml)

Pod względem liczby donacji podium należy do:
I. @dyniel – opiekun tagu (8 donacji)
II. @oreze i @JaszczompPolownik (4 donacje)
III. @merito123, @Temeris, @TAKFN, @Pociongowy – opiekun tagu, @barto125 i @tfingus (3 donacje)

Wszystkim uczestnikom akcji przyznano wykopowe osiągnięcie Honorowy Wampir. Wykop przygotował 10 spersonalizowanych upominków, z których 2 przyznaliśmy za najwyższą aktywność w akcji:
@JaszczompPolownik
@oreze
Pozostałych 8 upominków rozlosowaliśmy wśród wszystkich uczestników akcji. Proces losowania opisaliśmy tutaj, natomiast wyniki udostępniliśmy tutaj. Opiekunowie tagu z oczywistych względów nie wzięli udziału w przyznawaniu nagród. Oto lista szczęśliwców:
@beesarch
@fimino
@dejpietruchy
@dsctom
@homo_luminis
@lesiion
@Adolf_Dolas
@kazd
Po otrzymaniu paczek pochwalcie się wpisami na tagu. @a__s skontaktuje się z Wami, by uzgodnić szczegóły związane z wysyłką.

Na zakończenie dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za bezinteresownie niesioną pomoc i za promowanie idei krwiodawstwa. Wasza krew jest teraz bardzo potrzebna, dlatego zachęcamy wszystkich do regularnych donacji i zapraszamy do kolejnej, już VIII edycji Baryłki. Do pełnej objętości brakuje nam już nieco ponad 100 litrów krwi. Dziękujemy za współpracę Wykop, @bkwas i Narodowemu Centrum Krwi, którzy wsparli VIII edycję i przygotowali dla Was kolejne niespodzianki. Obserwujcie tag #barylkakrwi, by być na bieżąco :)

Aktualne informacje o krwiodawstwie:
Stany magazynowe grup krwi
Koronawirus a oddawanie krwi
Gdańsk
Kraków
Poznań
Warszawa
FAQ

#krwiodawstwo #krew #rckik #zdrowie #pomagajzwykopem #wykop
Pobierz panidoktorodarszeniku - PODSUMOWANIE VII EDYCJI WYKOPOWEJ AKCJI BARYŁKA KRWI

Wykop...
źródło: comment_1591778874zcSoxF2pruqJwnJZBHGbUm.jpg
  • 70
@pani_doktor_od_arszeniku: o kurczę, dwa razy podium. Tyle ruchu jest na tagu, a ja sobie tylko wrzucę moje płytki od czasu do czasu. Dziękuję :) W tej edycji robię miejsce nowym, ukąsił mnie kleszcz dzień po tym jak mogłem znowu oddawać, więc mam teraz przerwę, ale jak tylko będę mógł wracam. Bardzo fajnie, że ciągniecie tę akcję. Ja tu widzę kandydatów na Zasłużonego dla zdrowia narodu za promowanie krwiodawstwa dla opiekunów :)
Ja tu widzę kandydatów na Zasłużonego dla zdrowia narodu za promowanie krwiodawstwa dla opiekunów :)

@merito123 albo kryształowe serce, ZdZN dają za 20 litrów, nie wiem czy dają bez tego kryterium
@pani_doktor_od_arszeniku: pytanko do Pani doktor :)
W Wawie (Saska) jest zablokowana opcja zbierania stempelków czy wypisywania wniosków o odznaki. Wiesz może kiedy mniej więcej wróci ta możliwość? W trakcie epidemii udało mi się przebić barierę 18l ;)
Ja tu widzę kandydatów na Zasłużonego dla zdrowia narodu za promowanie krwiodawstwa dla opiekunów :)

@merito123: Trzy albo cztery lata temu zmieniły się przepisy, obecnie jedynym kryterium przyznawania Zasłużonego jest ilość oddanej krwi - wymagane jest 20 litrów. Promowanie samej idei krwiodawstwa nie jest już uwzględniane (czy może inaczej: przyjęto, że każdy kto oddał tyle krwi, musiał w jakimś stopniu przyczynić się do promocji krwiodawstwa choćby wśród rodziny i znajomych, a